• Liepājā šovasar uz skatuves atgriezīsies grupa Remix

  Koncerts
  Estere Jansone
  9. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Vasaras pašā plaukumā, 19. jūlijā, plkst. 19.00 koncertdārzā «Pūt, vējiņi!» gaidāms vērienīgs soula un džeza mūzikas vakars. Talantīgā dziedātāja Kristīne Prauliņa ar grupu «The Soulful Crew» prezentēs savu jaunāko oriģinālmūziku, savukārt leģendārās grupas «Remix» dalībnieki Uldis Marhilevičs un Aivars Hermanis ar Latvijas Radio bigbendu atskaņos «Remix» 80. gadu instrumentālos hitus jaunos aranžējumos.

  Koncerta pirmajā daļā uz skatuves kāps Kristīne Prauliņa un The Soulful Crew, piedāvājot klausītājiem viegli romantisku, dvēselisku un aizrautīgu oriģinālmūziku angļu un latviešu valodā. «Būs saule, mūzika, jūra, spēlēsim šo un to no mana pirmā solo albuma A Warmer October un jaunākā albuma Textures, un atskaņosim arī pavisam jaunas kompozīcijas latviešu valodā,» programmu piesaka Kristīne Prauliņa.

  Programmā skanēs dziesmas no albuma Textures – Get What’s Mine, Groove With Me, Heavy Soul – nesen izdotais singls Tev Piestāv un pavisam jaunas kompozīcijas, kas pie klausītājiem nonāks tikai rudenī. Apvienības mūzikā saklausāms blūzs, gospeļmūzikas elementi, soulmūzika, fanks, grūvs, brīžiem roķīgs džezs. Performances caurvij virtuozi ģitāras (Jānis Kalniņš), klavieru (Toms Mikāls), basģitāras un bungu (Kaspars Kurdeko) solo brīži, piepilda Kristīnes teksti, balss dzidrums, siltums un spēks.

  Kopā ar Latvijas Radio bigbendu, ģitāristu Aivaru Hermani un taustiņinstrumentālistu Uldi Marhileviču koncerta otrajā daļā klausītāji varēs baudīt džezroka laika mūziku.

  Ar bigbenda tembrālajām krāsām skanēs grupas Remix instrumentālā mūzika un Marhileviča un Hermaņa skaņdarbi no astoņdesmitajos gados izdotajām skaņuplatēm Uz veselību un Naktsmājas.

  «Mēs uz brīdi atgriežamies netālā pagātnē. Tieši radio mājā sākās mūsu ansambļa reālā dzīve kā instrumentālajam ansamblim 1985. gadā. Šis projekts ar Latvijas Radio bigbendu ir kā atskats uz to visu, bet tajā pašā laikā tilts uz šodienu. Programmā ir izlase no visiem instrumentālajiem albumiem. Mēs tiešām gribējām ieskicēt to laiku, kas bija vairāk uz džezroka bāzes veidots. Šajā gadījumā tas skanējums ir fantastisks, jo bigbenda plašums, spēks un dinamika to paceļ to pavisam citā līmenī,» mūziku raksturo Uldis Marhilevičs.

  Skaņdarbus aranžējis bigbenda pianists Viktors Ritovs, kurš Remix mūzikā saskata daudz pozitīvisma, humora un ārkārtīgi skaistas melodijas, it sevišķi balādēs. Mūziķi kopā ar brigbendu atskaņos tādus hitus kā Banānu republika, Cīņa, Pilsēta, Sestdiena u. c.

  Oriģinālās kompozīcijas tapušas laikā, kad Latvijas Radio pēc Maestro Raimonda Paula iniciatīvas tika dibināts ansamblis ar tā brīža spēcīgākajiem jaunajiem instrumentālistiem – pianists Uldis Marhilevičs, ģitārists Aivars Hermanis, bundzinieks Vilnis Krieviņš un basģitārists Jevgēņijs Ščapovs (pēc 1989. gada – Eduards Glotovs).

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē