• Ēķis iznīdēs ilgas pēc «vecajiem, labajiem padomju laikiem». Uzņemta jauna filma «Dumpis»

  Kino
  Elza Krūmiņa
  21. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Drīzumā pie skatītājiem nonāks Andreja Ēķa daudzsēriju spēlfilma «Dumpis» par maz zināmu, bet revolucionāru vēsturisku notikumu – dumpi uz karakuģa «Storoževoi» 1975.gadā Rīgā.

  No 11. aprīļa platformā Tet TV+ un no 12. aprīļa Latvijas kinoteātros būs skatāma studijā «Cinevilla Films» veidotā režisora Andreja Ēķa daudzsēriju spēlfilma «Dumpis» – reālos notikumos balstīts un spriedzes piepildīts stāsts par sacelšanos pret Kremļa režīmu uz militāra karakuģa 1975. gada Rīgā.

  «Karš Ukrainā nozīmē, ka šobrīd pasaulē cīnās divas civilizācijas, un studija «Cinevilla Films» ar šo filmu cenšas palīdzēt saprāta uzvarai – jo viens no uzvaras priekšnoteikumiem ir spēja pazīt ienaidnieku. Krievijas totalitārais režīms šodien ne ar ko neatšķiras no padomjlaiku Kremļa, armijā tikumi nav mainījušies, bet traģisko neatbilstību starp ideoloģiskiem lozungiem un nožēlojamo realitāti joprojām saskata varbūt tikai daži ideālisti.

  Vēsture rāda, ka Krievijas neierobežotā agresivitāte mēdz novest pie pussabrukšanas perioda,

  kura laikā var uzrasties spēcīgi cilvēki ar jaunām idejām un, iespējams, kaut ko izmainīt,» uzskata filmas režisors Andrejs Ēķis.

  Daudzsēriju filma «Dumpis» balstīta vēsturiskos notikumos – 1975. gadā uz padomju karakuģa notiek sacelšanās mēģinājums, kuru ierosina kuģa politvadītājs, naivais ideālists Špagins (lomā Dainis Grūbe). Filma septiņās sērijās rāda drūmu Brežņeva laika stagnāciju, komunālā dzīvokļa sadzīvi Rīgā, padomju nomenklatūras visatļautību gan militārā sistēmā, gan ārpus tās, un pretstatā – galvenā varoņa cīņu par cilvēka tiesībām un brīvībām. Tas ir gandrīz neticams notikumu pavērsiens totalitārisma apstākļos – viens kaismīgi pārliecināts revolucionārs spēj iedvesmot milzīga karakuģa apkalpi un aizraut līdzi protestā pret sistēmu.

  Lai dzēstu jebkādu nostaļģiju pēc «labajiem padomju laikiem», seriālā vieta atvēlēta arī tā laika sadzīves un ģimenes attiecību attēlojumam, ko izspēlē kolorīti sieviešu tēli – kautrīgā Ņina Špagina (Elīna Hanzena), ugunīgā kaimiņiene Rita (Inga Tropa), nepakļāvīgā latviešu meitene Katrīna (Agnese Budovska). Spilgtās lomās arī Andris Keišs, Egons Dombrovskis, Lauris Dzelzītis, Jēkabs Reinis, Igors Čerņavskis, Kaspars Zāle, Ritvars Logins, Gatis Gāga un citi.

  Filmas uzņemšanā izmantoti gan īsti Latvijas armijas karakuģi Rīgā un Liepājā, gan ledlauzis «Foros» 

  Rīgas ostā, gan iespaidīgas dekorācijas kuģa iekšskatiem, 70. gadu komunālajam dzīvoklim, kafejnīcām un modes namam. Filmas ainas tapušas kinopilsētā «Cinevilla», Viskaļu radošajā namā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā un citur. Attēla apstrāde un vizuālie efekti veidoti, sadarbojoties ar Ukrainas speciālistiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē