• 12 jauni un neierasti tūrisma objekti, ko vērts apskatīt Lietuvā

  Atpūta
  Santa.lv
  Santa.lv
  6. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Gintaras Stalauskas
  Lietuva nav tikai Palanga, Traķu pils un Viļņas vecpilsēta! Apmeklējiet objektus, kas kaimiņzemes tūrisma sarakstos apzīmēti kā jaunums!

  Nacionālā tūrisma veicināšanas aģentūra «Lithuania Travel» iesaka 12 objektus, kas būs interesanti gan ceļotājiem ar ģimeni, gan tiem, kas medī iespaidīgas fotovietas, gan arī tiem, kam ceļojumi ir neatņemama daļa no jaunatklājumu prieka.

  1. Kirkilu (Kirkilų) izklaides parks.
   29. maijā atklātais Kirkilu izklaides parks — īsta paradīze ģimenēm. Parks pārsteigs ne tikai mazākos, bet arī pusaudžus un viņu vecākus. Blakus batutiem, kas tik ļoti patīk mazajiem apmeklētājiem, ir mini golfs un izglītojoša putnu taka, bet izklaides kompleksa „nagla” ir gravitācijas māja ar telpām, kurās būs iespēja izjust bezsvara stāvokli. Kad siltā sezona būs jau gandrīz pusē, 1.jūlijā tiks atvērts arī kaņepju labirints.
  2. Atomtūrisms Pasvalē.
   Pēc slavenā seriāla Černobiļa pasaule sajukusi prātā atomtūrisma dēļ! Tiem, kas vēl nav paspējuši atgūties no iespaidīgā katastrofas ekranizējuma, patiešām ir vērts apmeklēt Pasvales novada muzeju.

   Līdz 30. jūnijam šeit atvērta izstāde 1:23:40 — laiks, kas mainījis cilvēces vēsturi, kurā apmeklētāji varēs apskatīt vairāk nekā pussimt eksponātu, kas vēsta par aptuveni pirms 34 gadiem notikušo kodolenerģētikas traģēdiju Ukrainā. Izstādi papildina fotogrāfijas, kurās fiksēti Šarūna Jasjukeviča (Šarūnas Jasiukevičius) ceļojumu mirkļi no Černobiļas zonas.

   Bet tiem, kas gatavi ienirt Lietuvas vēstures dzelmēs, Pasvales rajona Žadeiķu (Žadeikių) mežā var apmeklēt bunkuru, kurā pēckara gados slēpās partizāni. Mežabrāļu godināšanai mežā uzstādīts piemiņas krusts, savukārt tiem, kas vēlas iepazīties ar partizānu ikdienu, atjaunots ne tikai bunkurs, bet arī nometnes vieta. 
  3. Viļņas televīzijas torņa skatu laukums.
    
   Foto: Carlos Pweka
   Foto: Carlos Pweka
   Viļņas televīzijas tornis, kas ik gadu kļūst par valsts augstāko Ziemassvētku eglīti, ir pārsteidzis ne reizi vien – drosmīgākajiem torņa apmeklētājiem 180 metru augstumā atvērts atklāta tipa skatu laukums. Lai aplūkotu Viļņas panorāmu, būs jāpaceļas uz 22. stāvu. 
  4. Vištīša (Vištytis) vējdzirnavas.
   Vištīša pilsētiņā, ezera tuvumā ar tādu pašu nosaukumu, kādreiz spārnus vēcināja vējdzirnavas. Padomju laikā tie tika noņemti, taču tagad šī unikālā būve ir atdzimusi — dzirnavas ir atjaunotas un pielāgotas apmeklējumiem ne tikai kā muzejs, bet arī kā skatu tornis. Karantīnas laikā būvi var aplūkot tikai no ārpuses, taču jūnija vidū plānots dzirnavu durvis vērt visiem interesentiem. Vištīša dzirnavas pieskatīs un apmeklētājus turp pavadīs Vištīša reģionālā parka apmeklētāju centra darbinieki. 
  5. Atjaunots Aleksota (Aleksotas) skatu laukums Kauņā.
    
   Kauņas funikulieris. Foto: Rasuole Andruliene
   Kauņas funikulieris. Foto: Rasuole Andruliene
   Uz Aleksota skatu laukumu caur zaļo koku koridoru var pacelties ar vēsturisko starpkaru periodā uzbūvēto funikulieri (šādi pasaulē ir retums). Sasniedzot mērķi, gan dienas, gan nakts laikā tur paveras Kauņas vecpilsētas sarkano jumtu panorāma, kas liek pilsētā iemīlēties no jauna. Vairāk informācijas šeit.
  6. Izglītojoša taka Mairoņa (Maironis) ceļš gar Dubīsu.
   Šogad atklātā izglītojošā taka ne velti nodēvēta dzejnieka Mairoņa vārdā. Viņš savās rindās pelnīti slavināja zaļās Dubīsas (Dubysa) nogāzes un brīnišķīgo zilo upi. Šogad Dubīsas reģionālajā parkā atklātais Mairoņa ceļš ļauj priecāties par Luknes (Luknė) un Lelīkas (Lelyka) ieleju. Šeit ierīkoti informatīvie stendi, laipas pār upēm, kā arī ir uzbūvēts neliels koka skatu tornis. 13 km garā trase ir piemērota gan gājējiem, gan velobraucējiem. Tā sākas no Dubīsas reģionālā parka Apmeklētāju centra Kaulaķos (Kaulakiai) un turpinās līdz Betigolai (Betygala). 
  7. Atjaunots Etnokosmoloģijas muzejs Molētu rajonā.
    
   Foto: Gintaras Stalauskas
   Foto: Gintaras Stalauskas
   Ir atjaunots Etnokosmoloģijas muzejs, kas jau daudzus gadus pārsteidz ar saviem eksponātiem un neierasto arhitektūru! Jūlijā muzeja apmeklētājiem plānots izstādīt jaunas iekšējās ekspozīcijas un kosmonautikas izstādi, kas neatstās vienaldzīgus. Taču līdz tam etnokosmologi aicināti pavērties uz Molētu apkārtni no stikla elipsoīdā ierīkotā skatu laukuma. 
  8. Atjaunots Molētu tehnikas muzejs.
   Tikai pirms pāris gadiem atklātais Molētu tehnikas muzejs nesnauž arī šosezon – muzejā izveidota jau ceturtā ekspozīciju zāle senajai speciālajai tehnikai. Šogad muzejs pieaudzis par divdesmit jauniem eksponātiem, bet tā teritoriju plānots paplašināt gandrīz divas reizes. Turklāt pie muzeja apmeklētājus sagaidīs agrāk šeit nebijušais dīķis, kurā gribētāji varēs izbraukt ar senajiem ūdens velosipēdiem. 
  9. Ceļojums uz Nidu ar kuģi Raketa.
   Pasažieru kuģis un inženierleģenda Raketa šovasar plāno vest pasažierus no Kauņas uz Nidu. No atjaunotās Kauņas Combo piestātnes kuģis aties ceturtdienās-sestdienās 9.00 no rīta, savukārt no Nidas senās piestātnes — ceturtdienās, piektdienās un svētdienās 15.30.
  10. Atjaunotā Nida.
    
   Foto: Andrius Aleksandravičius
   Foto: Andrius Aleksandravičius
   Pasakaini skaistā pilsēta Kuršu jomas krastā ilgi gaidīto vasaru sveiks vēl jaukāka. Šeit atjaunota pie ostas izveidotā, maigā jomas vēja appūstā Nidas piestātne, kur drūmākā dienā ir patīkami ieiet pēc tasītes kafijas, bet mierīgā vakarā — vakariņās. No šī brīža ciemos aicina arī Nidas bāka — no 29 metru augstā torņa, kas rāda ceļu jūrniekiem, pavērsies iespaidīga Kuršu kāpu ainava.

   Unikālo dabu varēs apskatīt gan uzkāpjot Pārnidža kāpā (Parnidžio kopa) vai pastaigājoties tās pakājē, gan apmeklējot Nagļu (Nagliai) pelēko kāpu masīvu un Preilas kāpas (Preilos kopa) — šeit atvērtas lielākas kāpu panorāmas, kā arī atjaunotas un paplašinātas agrākās skatu vietas un gājēju takas. Turklāt no jūnija pilsēta sasniedzama ne tikai ar automašīnu vai romantiskiem kuģīšiem, bet arī ar mazām lidmašīnām.
  11. Nefrīta pirts Atostogų parkas (Brīvdienu parkā), Palangā.
   Šovasar patiesi netrūks atpūtnieku, kas kārotu stiprināt savu veselību, tāpēc Atostogų parkas Palangā no 30. maija aicina atpūtniekus uz unikālo Nefrīta pirti. Šajā īpašajā veselību veicinošajā procedūrā ierasto pirts akmeņu vietā ir īsti nefrīta akmeņi, kuru ārstnieciskajam spēkam Austrumu medicīnā tic kopš seniem laikiem, bet pirts sienas veidotas no veselīgā ciedra ar dabīgi antiseptiskām un dezinficējošām īpašībām. 
  12. Stikla kvartāls Viļņā.
    
   Foto: Monika Krilaviciene
   Foto: Monika Krilaviciene
   Viļņas pilsētā atjaunota uz skaistākās fotovietas godu pretendējošā Stiklių iela. Virs ielas iekārtas 50 krāsainas zvaigznes, ko vakaros iededz ierasto laternu vietā. 

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē