• 4 idejas, kā ziemai saglabāt lieliskos pīlādžus!

  Pīlādži
  Ievas Virtuve
  Ievas Virtuve
  16. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Pīlādžu konservi
  Foto: Andrejs Ņikiforovs
  Pīlādžu konservi
  Zapte, marmelāde, želeja un sīrups – apkopojam idejas, kā ziemai saglabāt veselīgās, košās pīlādžogas! Nebīstieties no pīlādžogu sīvuma – no tā var atbrīvoties, ogas 10 minūtes paturot sālsūdenī! Taču to uzturvērtība ir nepārspējama!
  Sarežģītība
  Zema
  Izmaksas
  Lēti

   

  Ja nepatīk pīlādžogu sīvums, tās uz 10–15 minūtēm pārlej ar vieglu sālsūdeni.

   

  Zapte

   

  Visvienkāršākais, kopš bērnības pārbaudīts variants un tādēļ arī visgaršīgākais. Proporcijā 1:1 ogas savāra ar cukuru. Vispirms apmaisot vāra ogas ar mazu lāsīti ūdens, līdz tās pašķīst. Ber klāt cukuru, vāra, līdz ogas grimst dibenā. Lej burciņās, aizvāko.
   

  Marmelāde

   

  Ogas samaļ vai sablendē, kopā ar cukuru un ūdeni lej katlā, uz 1 kg ogu ņemot 1 kg cukura un 200 ml ūdens, apmaisot vāra apmēram 45 minūtes biezā masā. Atdziestot masa sabiezē vēl vairāk.

   

  Želeja un sula

   

  Ogas proporcijā 1:1 ar cukuru ber katlā, var pieliet pavisam mazliet ūdens, kamēr uzsāk vārīšanos. Uzvāra, apmaisot vāra, līdz cukurs izkūst, turpina vārīt, līdz ogas ir atdevušas sulu un izskatās pažuvušas. Saldo sulu, kas atdziestot sabiezē vieglā želejā, nolej, ogas nespaidot, un sadala sagatavotos traukos, tūlīt aizvāko.

  Katliņā atstātās ogas pārlej ar tādu tilpumu ūdens, cik liels bija ogu svars pirms vārīšanas. Pārmērīgi nemīcot un nespaidot ogas, tās īsu brīdi lēni vāra, tad sulu nolej, uzglabā aizvākotās pudelēs.

   

  Pīlādžogas sīrupā

   

  1 kg cukura ar 1 1/2 glāzēm ūdens savāra sīrupā, pievieno pustējkaroti citronskābes. Karsto sīrupu pārlej burciņās sakārtotiem, noskalotiem un nosusinātiem ogu ķekariem, tūlīt aizvāko. Labi der saldo un arī sāļo ēdienu greznošanai.

   

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē