• Viņķele: Aicinājumi sabotēt Covid-19 noteiktos ierobežojumus noved pie lielākas inficēšanās

  Medicīna
  Ziņu aģentūra LETA
  23. oktobris, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Aicinājumi sabotēt Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus noved pie lielākas inficēšanās, uzskata veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

  Viņkele šodien pēc valdības ārkārtas sēdes pauda, ka, vērojot infekcijas pieaugumu Latvijā, tostarp saslimušo un mirušo skaitu, ir skaidrs, ka «nekāda daudzināšana, ka Covid-19 nav īsts, nepalīdz».

  «Aicinājumi sabotēt noteiktos ierobežojumus ved uz lielāku inficēto skaitu. Bezmērķīga izrādīšanās, aicinot cilvēkus ignorēt ierobežojumus, ved uz plašāku inficēšanos, vairāk saslimušajiem un lielākas iespējamības, ka būs jāievieš striktāki noteikumi inficēšanās ierobežošanai,» uzsvēra politiķe.

  Viņa akcentēja, ka no katra viena ir atkarīgs, vai varam apturēt inficēšanos, piebilstot, ka ir pārliecināta, ka absolūtais sabiedrība vairākums ir cilvēki, kas vēlas, lai «šis viss iespējai drīz un ar iespējami mazām sekām beidzas».

  Vērtējot papildu noteiktos ierobežojumus, Viņķele pauda, ka tas ir mazs upuris, lai ierobežotu infekciju.

  Komentējot Veselības ministrijas (VM) izplatīto ziņu par to, ka testu veikšanā vērojama «nepamatota ažiotāža», Viņķele atzina, ka, iespējams, tas neesot bijis veiksmīgākais vārds, ko lietot publiskajā komunikācijā. Viņa arī pastāstīja, ka VM ir saņēmusi daudz ziņu no vecāku čatiem, cilvēku tērzētavām, kur tika pausts mudinājums veikt Covid-19 testus arī tad, ja nav slimības simptomu, jo no pirmdienas to varēs darīt ar ārsta nosūtījumu.

  LETA jau ziņoja, ka turpmāk valsts apmaksātus Covid-19 testus varēs veikt tikai ar ārsta norīkojumu. Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne norādīja, ka jaunā kārtība stāsies spēkā no pirmdienas, 26.oktobra, bet jau no piektdienas plkst.13 ir atceltas iespējas brīvprātīgi pierakstīties uz Covid-19 testiem, jo «bez simptomiem esošo testēties gribētāju apmērs rada slogu testēšanas kapacitātei».

  1 komentārs

  Ināra Vikmane
  Bleņas! Šobrīd process ir jau nekontrolējams, jo nevar saprast kur kāds ir inficējies, slimība daudziem noris bez īpašiem simptomiem, bez temperatūras. Šķiet, ka arī mediķi ir apjukuši un dara kaut ko kaut kur pēc inerces. Ticēt vai neticēt kaut kam šobrīd ir mazākais ļaunums. Patiesība būs redzama un jūtama tikai pēc laika, bet vai kāds tiks tiesāts par aplamu lēmumu pieņemšanu? Diezin vai.......būs kā parasti un šobrīd darbojas, "kā būs tā būs", jo neviens nezina, kas tas ir un kā to ārstēt. Ja vienīgais, ko piedāvāt iedzīvotājiem ir maskas un kumelīšu tēja....dīvains laiks

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē