• VARAM uzdod galvaspilsētas pašvaldībai vērtēt Rīgas namu pārvaldnieka darbu

  VARAM
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. augusts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nosūtījusi vēstuli Rīgas domei (RD), prasot sniegt paskaidrojumus par to, kā tiek veikta SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) darbības uzraudzība un kontrole atbilstoši tam deleģētajiem uzdevumiem, tostarp atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem.

  Domei ministrija jāinformē arī par RNP īstenotajiem sabiedrības informēšanas un izglītošanas pasākumiem, lai sekmētu sabiedrības izpratni par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem un aktualitātēm. 

  “Ministrijā saņemtā informācija rada bažas, ka šāda SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” rīcība var novest pie atkārtotiem atkritumu krīzes riskiem galvaspilsētā. Šāda bezatbildība nav pieļaujama un tāpēc ministrija sagaida detalizētu RD skaidrojumu par RNP darbību atkritumu apsaimniekošanas jomā,” saka ministrs Juris Pūce

  Ministrs saņēmis vairākas iedzīvotāju sūdzības, tostarp bijušā RD deputāta Andra Bačkura vēstuli, kur tiek  vērsta uzmanība uz RNP rīcību, aizmetinot atkritumu stāvvadus un par to neinformējot atkritumu radītājus, kā arī nenodrošinot iedzīvotājus ar atkritumu savākšanas konteineriem, kas ir pretrunā ar RD pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem.

  Saņemtajā vēstulē norādīts, ka 2019. gada 29. novembrī tika pieņemti RD saistošo noteikumu grozījumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā”, kur noteikts, ka daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās apsaimniekotājs sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem par saviem līdzekļiem līdz 2021. gada 1. janvārim slēdz atkritumu stāvvadus, nodrošinot arī atkritumu konteineru uzstādīšanu.

  Vēstulē ministrijai norādīts, ka vairākās Rīgas apkaimēs atkritumu stāvvadi ir aizmetināti, taču pienācīga atkritumu savākšana, tostarp konteineru izvietošana un šķirošanas iespējas nav nodrošinātas. 

  Cita starpā pašvaldībā noteikts, ka, ja daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas apsaimniekotājs un dzīvokļa īpašnieki nespēj patstāvīgi rast risinājumu atkritumu savākšanas konteineru uzstādīšanas vietas nodrošināšanai, personām ir tiesības vērsties RD Mājokļu un vides departamentā, lūdzot rast risinājumu attiecīgajai situācijai. Atkritumu apsaimniekotājs nav atbildīgs par atkritumu konteineru uzstādīšanas vietu.

  Ministrija norāda, ka Atkritumu apsaimniekošanas likums noteic pašvaldības kompetenci attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu. Pašvaldība izdod saistošos noteikumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu savā administratīvajā teritorijā, nosakot prasības arī atkritumu savākšanai, minimālajam sadzīves atkritumu savākšanas biežumam, apjomam un kārtību, kādā veicami maksājumi par šo atkritumu apsaimniekošanu.

  Ministrija pieprasa RD sniegt skaidrojumu par radušos situāciju, kā arī skaidrojumu par RNP darbības kontroli. Atbilde RD ministrijā jāsniedz līdz 28. augustam.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē