• Zelenskis: Es zinu, ka latvieši cīnīsies. Tas nozīmē, ka viņus nogalinās. Tā ir krievu «atnākšana»

  Karš
  Ziņu aģentūra LETA
  12. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Edijs Pālens / LETA
  Visur, kur atnācis [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins, nav ekonomiskās izaugsmes, ir zaudēta identitāte un nogalināti tūkstošiem cilvēku, ceturtdien preses konferencē Rīgā uzsvēra Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

  Preses konferencē Ukrainas prezidentam tika lūgts atbildēt uz jautājumu, kas notiek tādā gadījumā, ja «atnāk» krievi, jo Latvijā ir sabiedrības daļa, kas atbalsta Putinu un sagaida, ka Latvija būs daļa no Krievijas. Zelenskis atzīmēja, ka ir viens piemērs un tā ir Ukraina.

  «Krievija «atnāca» uz Krimu un to anektēja. Ja cilvēki necīnīsies un neaizsargās savu brīvību, nāksies zaudēt ne tikai neatkarību. Kādam svarīgas ir tradīcijas, kādam valoda, tas viss ir svarīgi – nepazaudēt savas vērtības, valsti un neatkarību,» uzsvēra Zelenskis.

  Viņš norādīja, ka, ja cilvēki paņems rokās ieročus un ies sevi sargāt, Krievija mēģinās šos cilvēkus nogalināt un iznīcināt. Zelenskis atzīmēja, ka šajā jautājumā nav daudzu alternatīvu. Ukrainas prezidenta ieskatā, cilvēki, kuri grib, lai Latvija kļūtu par apgabalu Krievijas sastāvā, necīnīsies.

  «Es zinu, ka latvieši cīnīsies. Tas nozīmē, ka viņus nogalinās. Tieši to nozīmē krievu «atnākšana». Ja kāds atbalsta Putina politiku un domā, ka viss būs ļoti skaisti, ja cilvēki domā, ka televizors viņus pasargās, ja cilvēki dzīvo ar Krievijas izplatīto naratīvu, gribu teikt, ka tās ir pasakas, kas nekad nepiepildīsies,» sacīja Zelenskis.

  LETA jau rakstīja, ka šodien oficiālā vizītē ieradās Ukrainas prezidents, kurš tikās ar valsts augstākajām amatpersonām, tai skaitā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) un Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS). Vizītes laikā notika ar Ukrainas prezidenta tikšanās ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē