Tā kā pulkstenis uz plaukstas locītavas nereti ir ne vien treniņu laikā, bet arī guļot, būtiski ir atcerēties par tā kopšanu, pretējā gadījumā var “iedzīvoties” ādas kairinājumā – sausā un apsārtušā ādā vai pat izsitumos. Par to, kā pulksteni pareizi kopt, un dermatologa ieteikumi, ja ādas kairinājums jau novērots – raksta turpinājumā.
Ļauj savai plauktas locītavai atpūsties
Uzsākot viedpulkstena lietošanu, ir svarīgi zināt, kā to darīt. Proti, kādā pozīcijā uz plauktas locītavas tam jāatrodas. Ļoti izplatīta ir kļūda savilkt siksniņu pārāk cieši. Pulkstenim jāatrodas tā, lai to būtu iespējams brīvi pabīdīt gan uz priekšu, gan atpakaļ. Gluži tāpat kā ar citiem aksesuāriem, arī lietojot viedpulksteni ieteicams reizēm pamainīt pulksteņa atrašanās vietu, pārliekot to no vienas rokas uz otru. Tā sniedzot iespēju ādai atpūsties un elpot, tajā pašā laikā, piemēram, „Garmin” viedpulksteņu lietotājiem, nezaudēt soļu skaitu, intensitātes minūtes vai stresa līmeņa rādītājus un citus datus, ko viedpulkstenis ievāc ik dienas, atrodoties uz plaukstas locītavas.
Siksniņai jābūt sausai
Lietojot pulksteni ar silikona siksniņu, ir jāseko līdzi tās kopšanai. Ņemot vērā, ka lielākā daļa viedpulksteņu ir ūdensizturīgi, nomazgāt to zem silta ūdens. Tādā veidā tiks noskalotas netīrumu un ziepju paliekas, kas laika gaitā, ejot dušā vai mazgājot rokas, sakrājas uz tā. Ņemot vērā to, ka ķīmiskas vielas var radīt ādas kairinājumu un pulksteņa bojājumus, mazgājot ierīces detaļas, nav ieteicamas izvēlētie un izmantot ziepes vai citus tīrāmos līdzekļus.
Citi lasa
Pēc mazgāšanas, svarīgi ierīci nosusināt, lai, pirms likšanas uz rokas locītavas, tas būtu pilnībā sauss. Pretējā gadījumā, nēsājot ilgstoši mitru, un sliktākajā gadījumā – cieši savilktu, pulksteņa siksniņu, var rasties ādas kairinājums.
Tāpēc, jo īpaši, pēc sporta aktivitātēm vai citas saskarsmes ar ūdeni, pārliecinieties, ka starp roku un silikona siksniņu nav uzkrājies mitrums. Uzņēmums „Garmin” atgādina, ka ievērojot pareizus pulksteņa kopšanas un valkāšanas pamatprincipus, samazināsies risks gūt ādas kairinājumu.
Silikona siksniņas – drošas, bet jāievēro tīrība
Dermatologs Raimonds Karls: „Ņemot vērā plašo pieprasījumu pēc silikona siksniņām, varu apgalvot, ka to lietošana ir pietiekoši droša. Protams, var būt individuāli izņēmumi, kad šāda materiāla siksniņas tomēr izraisa ādas reakcijas. Tomēr, gan ziemā, gan vasarā būtu nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību ādas veselībai – vasarā kairinājums var rasties, ja ap silikona siksniņu ilgi saglabājas mitrums – sviedri vai ūdens, savukārt ziemā – to izraisa zemā temperatūra un vējš.
Lai samazinātu risku gūt kairinājumu, ieteiktu regulāri ne tiek apkopt silikona siksniņu, bet arī pulksteņa spraugas, kuras viegli tīrīt – izmantojot vates kociņu. Arī apģērba kabatas vajadzētu periodiski apkopt, jo tajās mēdz sakrāties putekļi, smiltis un citi netīrumi. Lai gan nav ieteicams lietot ikdienas ādas kopšanas līdzekļus vietā, kur tiek lietots viedpulkstenis, ja tomēr ir radusies šāda nepieciešamība, līdzeklis ir jāuzklāj plānā kārtā, lai tas spētu pilnīgi iesūkties ādā.”
Ja apsārtums nepāriet, sazinies ar speciālistu
„Saskaroties ar ādas kairinājumu, pirmkārt, jāpārtrauc pulksteņa lietošana uz jutīgās ādas daļas, šādā gadījumā pulksteni labāk pārvietot uz otras rokas locītavas. Ja līdz ar apsārtumu parādās arī nieze, tas var liecināt par alerģiju. Jāpiebilst gan, ka tas visbiežāk novērojams cilvēkiem, kam iepriekš ir bijušas citas ādas saslimšanas. Lai uzlabotu ādas veselību un novērstu kairinājumu, iespējams izmantot bezrecepšu medikamentus ar nomierinošu un viegli dezinficējošu darbību, kas pieejami aptiekās. Tomēr, ja reakcija ir izteikta vai tā nemazinās 7 – 10 dienu laikā, ieteicama dermatologa konsultācija,” aicina dermatologs R. Karls.