• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Mākoņains, Z vējš, 7.72 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Vēstnieks: Krievijas režīmam arvien vairāk redzamas līdzības ar Hitlera ideoloģiju

  Karš Ukrainā
  Ziņu aģentūra LETA
  6. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Krievijā valdošajam Vladimira Putina režīmam arvien vairāk ir redzamas līdzības ar Ādolfa Hitlera nacisma ideoloģiju, šādu viedokli intervijā LTV «Rīta panorāmai» pauda Latvijas vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļava.

  Diplomāta skatījumā, pašlaik kara beigu sākums īsti nav redzams, jo Krievijas armija nevis pamet Ukrainu, bet gan pārgrupējas un pārceļas no vieniem reģioniem uz citiem.

  Kļavu piesardzīgu darot pēdējās dienās Krievijā izplatītie vēstījumi par Ukrainu, kurus var tulkot kā mērķu uzstādīšanu un kuros faktiski tiek noliegtas Ukrainas kā valsts un nācijas tiesības pastāvēt.

  Pēc Kļavas vārdiem, viņš kā vēsturnieks šiem paziņojumiem varot vilkt paralēles vien ar Hitlera režīmu, kas arī bija pārliecināts par savām tiesībām lemt, kurām tautām ir tiesības pastāvēt. «To nevar traktēt savādāk kā murgus,» sacīja vēstnieks, kā pozitīvo atzīmējot, ka šo vīziju īstenošana Krievijai sabrūk jau Ukrainā, bet kā negatīvo – to, ka Krievijas puse vēl nekādas mācības nav guvusi.

  Runājot par Bučā un citviet Kijivas pievārtē pastrādātajiem kara noziegumiem, diplomāts atzīmēja, ka arī tam redzamas līdzības Krievijas vēsturē – Katiņas slaktiņš, Baigais gads Latvijā un citi gadījumi, kad Krievija arī pastrādāja noziegumus un centās tos slēpt.

  Vēstnieks atzina, ka pēc kara milzīgs izaicinājums starptautiskajai tiesību sistēmai būs, kādā veidā panākt atbildību no noziegumu pastrādātājiem un rīkojumu devējiem, tomēr viņš domā, ka vismaz daļēji tas būtu iespējams.

  Diplomāts uzsvēra, ka pušu sarunas jebkurā gadījumā pārtraukt nevar, jo jebkurš militārs konflikts vienmēr tomēr noslēdzas ar sarunām.

  Karš Ukrainā

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+