• Vācijas opozīcijas līderis pieļauj NATO intervenci Ukrainā

  Karš Ukrainā
  LETA--DPA
  4. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  NATO intervence Ukrainā kļūtu iespējama, ja Krievija veiktu mērķtiecīgus uzbrukumus atomelektrostacijām (AES), paziņojis opozīcijā esošo Vācijas kristīgo demokrātu (CDU) līderis Frīdrihs Mercs.

  «Tā varētu būt situācija, kurā lēmumi būtu jāpieņem arī NATO, lai apturētu [Krievijas diktatoru Vladimiru] Putinu,» piektdien sarunā ar radiostaciju «NDR Info» izteicies Mercs, atzīstot, ka līdz tādai intervencei tomēr paies vēl ilgs laiks.

  Mercs paskaidrojis, ka uzbrukumi AES – jo īpaši, ja trāpītu reaktoru blokiem – nozīmētu, ka kara sekas rada tiešu apdraudējumu pārējai pasaulei, un tādā gadījumā NATO būtu jālemj par to, vai tas ir uzskatāms par uzbrukumu alianses teritorijai.

  Vācijas konservatīvās opozīcijas līderis paudis pārliecību, ka Eiropas Savienība un NATO noteikti izskata tādu scenāriju.

  «Uzbrukumi un šī kara vešanas veidi notiek tādās formās, ka esam spiesti domāt,» viņš piebildis.

  Jau vēstīts, ka Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) teritoriju piektdien sagrābis Krievijas karaspēks, tomēr energobloki nav bojāti un radiācijas izmaiņas pagaidām nav konstatētas.

  Ukrainā iebrukušais Krievijas karaspēks piektdienas rītā trāpīja Zaporižjas AES pirmajam energoblokam un izcēlās ugunsgrēks, kuru Ukrainas ugunsdzēsēji likvidēja plkst.6.20. AES darbinieki pēc tam ziņoja, ka notiek kauja starp Krievijas karaspēka tā dēvēto kadiroviešu elites kaujiniekiem un Ukrainas nacionālo gvardi.

  Pirmais energobloks pirms nedēļas tika pieslēgts elektrotīklam, bet pirms dažām dienām tas tika pārvests plānveida remonta stāvoklī. Tā kā šī energobloka reaktorā atrodas kodoldegviela, tā apšaudes turpināšana draud izraisīt pasaules mēroga kodolkatastrofu, kuras sekas nav iespējams prognozēt.

  Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, runājot par Krievijas armijas īstenoto Zaporižjas AES apšaudi, kas izraisījusi ugunsgrēku, piektdien apsūdzēja Krieviju «kodolterorā» un atzīmēja, ka līdz šim neviena cita valsts nav apšaudījusi atomstaciju energoblokus.

  Vienlaikus kodolfizikas eksperti norāda, ka sagraut AES energobloku aizsardzību ar triecieniem, apšaudēm un ugunsgrēkiem nav iespējams, tādēļ tiešu kodoldraudu no tāda uzbrukuma nav.

  Ukrainā ir četras AES ar 15 kodolreaktoriem, kā arī valsts ziemeļos atrodas Černobiļas AES, kur 1986.gadā notika joprojām pasaules vēsturē lielākā kodolavārija.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē