• Uzsāk akciju Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. februāris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Starptautiskajā Dzimtās valodas dienā, 21. februārī, latgaliešu portāls lakuga.lv uzsāk akciju Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta, aicinot saņemt īpaša dizaina uzlīmi. Akcijas mērķis ir mudināt latgaliešus ikdienas saziņā izmantot dzimto valodu, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par latgaliešu valodas vērtību un pozitīvu attieksmi pret to.

  Portāls radījis īpaša dizaina uzlīmi Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta, piedāvājot to bez maksas saņemt uzņēmumiem, organizācijām, valsts un pašvaldību iestādēm, kurās tiek lietota latgaliešu valoda un kuru klientiem, pakalpojumu saņēmējiem ir iespēja sazināties latgaliski, kā arī vietām, kurās pieejami resursi latgaliski. Uzlīmes dizainu veidojusi Inese Krivmane.

  “Ar itū akceju mes gribim mudynuot latgalīšus kasdīnys saziņā vaira izmontuot sovu dzymtū volūdu, kai ari vīnlaikus veicynuot sabīdreibys izpratni par latgalīšu volūdys vierteibu i pozitivu attīksmi pret jū. Kasdīnys saziņā latgalīšu volūdu izmontoj 8–9% Latvejis īdzeivuotuoju, i volūdai ir cīši lela nūzeime latgaliski latvyskuos identitatis saglobuošonā ,” saka akcijas organizatore un portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

  Akcijai atsaukušās jau vairākas latgaliskas vietas – Latgales vēstniecība GORS, Baltinavas vidusskola, Rēzeknes novada pašvaldības iestādes, kafejnīca Ausmeņa Kebabs, Latvijas Radio Latgales studija, Daugavpils Universitāte u.c., tajā skaitā arī ārpus Latvijas – Ādama Mickēviča universitāte Poznaņā (Polija) un Latvijas goda konsulāts Hjūstonā (ASV).

  Portāls lakuga.lv aicina uzlīmi saņemt iestādes, organizācijas, uzņēmumus, kuri vēlas paust pozitīvu attieksmi pret latgaliešu valodu, un pielikt to redzamā vietā, piemēram, uz ieejas durvīm. Uzlīmes saņemšana neuzliek nekādus pienākumus un saistības. To saņēmušās vietas ir atzīmētas īpašā kartē.

  Uzlīmi iespējams lietot arī digitālā formātā, kā arī izdrukāt un izmantot pēc saviem ieskatiem, ja tie nav pretrunā ar akcijas ideju. Uzlīmi aizliegts pārdot, arī tad, ja persona tās izgatavošanā investējusi savus līdzekļus. Uzlīme lejupielādēšanai atrodama šeit.

  Akcija ir daļa no projekta Mazāklietotās valodas, lielās iespējas. Sadarbība pētniecībā, kopienu iesaistīšana un inovatīvi mācīšanas rīki – COLING  aktivitātēm.

  Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv ir pasaulē vienīgais tikai latgaliešu rakstu valodā saturu radošs medijs. Tajā var lasīt par Latgales un latgaliskās kultūras aktualitātēm, intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kā arī atrast vērtīgus materiālus latgaliešu valodas rakstītprasmes uzlabošanai. Portālu lakuga.lv uztur biedrība Latgolys Studentu centrs, tās darbību 2020. gadā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsta programma.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē