• Staķis: Covid-19 izplatības ierobežošanai būtu jāaizliedz protesta akcijas

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  14. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: kustibapar.lv
  Covid-19 izplatības ierobežošanai būtu jāaizliedz protesta akcijas, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).

  Politiķis uzsvēra, ka vārda brīvība ir būtiska, taču, vērtējot sestdien notikušos protesta pasākumus, kļuvis skaidrs, ka pasākumu rīkotāji ne tikai nevarēja, bet arī negribēja ievērot ierobežojumus.

  Staķis informēja, ka šodien Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēdē tika izanalizēta 12.decembrī rīkoto protesta pasākumu norise un tiesībsargājošo iestāžu darbība. Viņš uzskata, ka policija ir strādājusi profesionāli un izpildījusi galveno uzdevumu – nepieļaut agresiju un provokācijas.

  Viņaprāt, viens no reālākajiem risinājumiem, domājot par līdzīgiem pasākumiem nākotnē, ir vērsties pie valdības un lūgt noteikt piketu pilnīgu aizliegšanu.

  Ja Ministru kabinets šādu lēmumu nepieņems, Rīgas pašvaldība prasīs no pasākumu rīkotājiem ievērot noteiktos ierobežojumus un gadījumā, ja šī prasība tiks ignorēta, pašvaldība pasākuma rīkošanu var arī liegt, teica Staķis.

  Savukārt Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass informēja, ka 12.decembra pasākumos tika izmantotas visdažādākās videoierīces un pasākumi tika filmēti gan no auto, gan no droniem, fiksējot dažādus pārkāpumus.

  Ir iegūts liels videoierakstu daudzums, kas ļaus sniegt atbalstu Valsts policijai, lai atklātu un fiksētu pārkāpējus. 

  Viņš atzīmēja, ka pašlaik ir ierosinātas divas administratīvās lietas pret 11.novembra krastmalā notikušā pasākuma organizatoriem, kā arī viena pret Brīvības laukumā notikušā pasākuma organizatoriem.

  Kā ziņots, 12.decembrī Rīgā notika divi protesta pasākumi, kuru laikā tika pārkāpti vairāki Covid-19 ierobežošanas pasākumu noteikumi, tostarp pasākumos piedalījās vairāk nekā 25 cilvēki un viņi neievēroja distancēšanos.

  Likumsargi centās iedzīvotājus izklīdināt ar skaļruņos atskaņotiem aicinājumiem nepulcēties un nekavējoties izklīst, pretējā gadījumā solot saukt pie likumā paredzētās atbildības.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē