• Septembris Latvijā bijis divus grādus vēsāks par normu

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  3. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Rudens pirmā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +10,1 grāds jeb 2,2 grādi zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

  Tas bija vēsākais septembris kopš 2000.gada. Novērojumu vēsturē aukstākais septembris piedzīvots 1993.gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija vien +8,2 grādi.

  Vēsais septembris sekoja neparasti siltam augustam – šā gada vasaras pēdējais mēnesis bija karstākais kopš 1939.gada.

  Gaisa temperatūras amplitūda aizvadītajā mēnesī bija no –1,5 grādiem 9.septembrī Madonā līdz +19,2 grādiem 10.septembrī Ventspilī. Laikā no 3. līdz 13.septembrim tika pārspēti 27 aukstuma rekordi, un tas ir lielākais vienā mēnesī laboto aukstuma rekordu skaits kopš 2017.gada maija.

  Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā septembrī bija 39 milimetri jeb 64% no normas. Visvairāk nokrišņu – 92 milimetri – bija Ainažos, bet vismazāk lija Dagdā, kur reģistrēti tikai 16 milimetri nokrišņu.

  Vidēji Latvijā septembrī bija 8,8 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu – 14 – bija Kalnciemā un Stendē, bet vismazāk to bija Līvānu novada Rožupē, kur bija četras šādas diennaktis.

  Saules spīdēšanas ilgums valsts rietumu un centrālajā daļā bija lielāks nekā ierasts, savukārt Latvijas austrumos tas bija līdz pat 50% mazāks par normu.

  Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā septembrī bija 83% – no 75% Rucavā līdz 87% Alūksnē. Stiprākās vēja brāzmas – 18,7 metri sekundē – tika novērotas 16.septembrī Daugavgrīvā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē