• Sāksies «Rīgas Operas festivāls 2022»

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  8. jūnijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz Rīgas Operas festivālu. Festivāls notiks no 8. jūnija līdz 1. jūlijam, un tā programmā ir skatāmi aizvadīto divu sezonu jauniestudējumi, kā arī jau tradicionālais Galā koncerts.

  Rīgas Operas festivāls vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan ārvalstu viesi. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem.

  Rīgas Operas festivāla programmā šogad būs skatāmas Džuzepes Verdi operas «Simons Bokanegra» (16. un 19. jūnijā) un «Aīda» (9. jūnijā), Džoakīno Rosīni opera «Pelnrušķīte» (11. jūnijā), Jāņa Kalniņa opera «Hamlets» (18. jūnijā) un Volfganga Amadeja opera «Dons Žuans» (15. un 21. jūnijā). Līdzās Latvijas Nacionālās operas diriģentiem festivālā vairāku izrāžu muzikālā vadība būs uzticēta viesdiriģentiem. Pjērs Džordžo Morandi diriģēs operu «Aīda», Alesandro De Marki vadībā noritēs operas «Dons Žuans» izrādes, savukārt Frančesko Andželiko diriģēs operas «Simons Bokanegra» izrādes.

  Šogad pirmo reizi Rīgas Operas festivāla programmu papildinās baleta jauniestudējumi – Pētera Čaikovska balets «Gulbju ezers» (10. jūnijā), horeogrāfa Kšištofa Pastora balets ar Voiceha Kilara mūziku «Drakula» (8. jūnijā) un horeogrāfa Marko Gekes balets ar Friderika Šopēna un Kloda Debisī mūziku «Ņižinskis» (12. jūnijā).

  Festivāls un sezona izskanēs ar Galā koncertu, kas šoreiz notiks gan Latvijas Nacionālajā operā 30. jūnijā, gan pirmo reizi arī Jelgavas koncertzālē «Mītava» 1. jūlijā. Koncertā skanēs itāļu un franču opermūzika Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Šarla Guno, Žaka Ofenbaha un Žorža Bizē operu ārijās, bet tikko aizvadītās Jāņu nakts sajūtās atgriezties ļaus fragmenti no Riharda Vāgnera operas «Nirnbergas meistardziedoņi». Muzikālā vadītāja un diriģenta Mārtiņa Ozoliņa veidoto koncertprogrammu interpretēs viesmākslinieki – daudzu konkursu laureāts, Teatro alla Scala akadēmijas dalībnieks, tenors Azers Zada no Azerbaidžānas, Ukrainas Nacionālās operas soliste, soprāns Olha Matušenko, mongoļu bass Baterdene Doržcedens un Latvijas publikai jau zināmais mecosoprāns Anna Matisa. Viņiem pievienosies izcilais latviešu basbaritons Egils Siliņš un Latvijas Nacionālās operas solisti Jūlija Vasiļjeva un Mihails Čuļpajevs, kā arī Latvijas Nacionālās operas orķestris.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē