• Sabojāts ceļojums — kā risināt lidojumu likstas?

  Aktuāli
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  24. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Lidojumos var gadīties visdažādākās problēmas. Pēkšņi izrādās – reiss ir atcelts, citkārt, lai arī biļete nopirkta un lidojums būs, pasažierim iekāpšanu lidmašīnā atsaka. Un kur nu vēl sabojātā vai pazaudētā bagāža! Kā šajās situācijās rīkoties, kur meklēt palīdzību, kā zināt, vai pienākas kompensācija, un cik lielu to var prasīt? Konsultē DACE ARTMANE, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju konsultāciju un sūdzību departamenta direktore
  Nākamais: Atcelts reiss

  Pagājušajā gadā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs saņēma 37 sūdzības par bagāžas aizkavēšanos, bojāšanu vai pazaudēšanu. Uz kopējā ceļotāju fona tas ir salīdzinoši maz. Iespējams, bagāžas ir apdrošinātas un lietas nonāk nevis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, bet pie apdrošinātājiem.

  Patērētāju tiesību aizsardzības centrā cilvēki vēršas tikai tad, ja nav bijusi ceļojuma bagāžas papildu apdrošināšana. Savukārt par reisiem, kas aizkavējušies vai atcelti, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs gadā saņem pāri tūkstotim sūdzību. Tas saistīts ar to, ka palielinājies prasību aģentūru skaits (claim agencies), kas palīdz ceļotājiem saņemt kompensāciju par kavētiem, atceltiem reisiem vai atteiktu iekāpšanu lidojumā.

  Jārēķinās, ka, iesaistoties starpniekam, pasažieri nesaņems kompensāciju pilnā apmērā, jo 20–30% atgūtās kompensācijas aģentūras patur sev. Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs uzsver: sūdzību iesniegšana nav nekas sarežģīts – to katrs pats var izdarīt bez maksas, saņemot kompensāciju pilnā apmērā.

   Pirmā vieta, kur vērsties problēmu gadījumā, vienmēr ir aviokompānija. Tikai tad, ja nav iespējams rast kompromisu vai sūdzība atteikta, var meklēt palīdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

  Raksta turpinājums:

  Nākamā lapa

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē