Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu baznīcā 2. novembrī tika svinēti mednieku aizstāvja Svētā Huberta svētki. Baznīcā bija daudz ļaužu, arī bērni, un dievkalpojumu vadīja Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Kādā brīdī vīri baznīcā uz nestuvēm ienesa nomedītu meža dzīvnieku. Dievkalpojuma noslēgumā arhibīskaps svētīja visus atnākušos medniekus un citus dievkalpojuma dalībniekus, savukārt pēc dievkalpojuma turpat pie baznīcas svētīti medību suņi un to saimnieki.
Skaistkalnes baznīcas priesteris Andrejs Mediņš Privātajai Dzīvei atzīst – esot dzirdējis par sašutumu, ko šie svētki raisījuši daļā sabiedrības. «Es teikšu, ka svētki bija izdevušies. Izcili! Daudz labāk nekā iepriekšējos divus gadus, kad arī tie tika atzīmēti. Ļaudis ieradās teju no visas Latvijas. Pat nebijām plānojuši, ka būs tik daudz. Tas nozīmē, ka cilvēki apzinās šo svarīgo dabas kultūru, kas ir medniecība un viss, kas ar to saistīts.
Medniecība nav tikai gaļas ieguves veids, tā ir garīga zinātne, harmoniska dzīve, kurā mācāmies saprast, cik daudz Dievs dod un caur to gaida no mums atpakaļ.
Tā ir tikai pateicība Dievam
Mediņš teic, ka Svētā Huberta dienu svin visā pasaulē. «Tepat Lietuvā to atzīmē vērienīgi – ar gājieniem, kurā mednieki dodas parādes tērpos un nes savu mednieku kolektīvu karogus. Mums diemžēl nekā tāda nav, ir tikai gaļa pāri visam. Tāpēc pēdējais laiks iepazīstināt ar īsto medniecības kultūru, kurā ietilpst arī pateicības zīmju ienešana baznīcā.
Tas, par ko daudzi tagad cepas, liecina, ka cilvēki ir aprobežoti, Baznīcā neiet un nejēdz, kāda šajā brīdī ir tās būtība.
Tiem nabadziņiem, kuriem tas rada šausmas, tad jau vajadzētu apraudāt katru kotleti, karbonādi un gulašu, ko viņi pasūta restorānā vai nopērk tirgū,» tiešs ir Mediņš un aicina Huberta dienu turpmāk svinēt visās baznīcās, ne tikai Skaistkalnē.
Plašāk par skandalozo notikumu baznīcā lasi žurnālā Privātā Dzīve!
Lasi izdevniecības «Žurnāls Santa» ✨ZELTA IZLASI✨










































































