• Mūžībā devusies pasaulē vecākā stjuarte. Viņa mākoņos pavadīja gandrīz 70 gadus

  Lidmašīna
  Estere Jansone
  27. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Twitter/Association of Professional Flight Attendants
  88 gadu vecumā aizsaulē devusies Betija Neša. Viņa līdz pat mūža nogalei nepagurstoši strādāja, izcīnot Ginesa pasaules rekordu kā sieviete, kas visilgāk ir strādājusi par stjuarti.

  Lai gan Betija Neša jau bija cienījamā vecumā, viņa nepadevās gurdumam un ne brīdi neapsvēra domu doties pensijā. Viņa stjuartes karjeru sāka 1957. gadā, amerikāņu lidsabiedrībā Eastern Airlines. Tolaik Betijai bija tikai 21 gads, bet jau tad sieviete saprata, ka viņa šajā profesijā vēlas palikt. Viņa vairrākārt medijiem ir klāstījusi, ka stjuartes darbs viņu piepilda ar dzirkstošu prieku, katra tikšanās ar pasažieriem Betijai bijusi kā mazi svētki, bet katra pacelšanās izraisīja patīkamas tirpiņas.  

  2022. gadā, kad Betijai bija 86 gadi, viņa  uzstādīja Ginesa rekordu, kļūstot par pirmo cilvēku, kas tik daudz gadu pavadījis stjuarta profesijā – kopumā viņa gaisā aizvadījusi 67 gadus. Drīz pēc tam Betijai tika atklāts krūts vēzis, un šā gada 17. maijā leģendārās stjuartes dzīve aprāvās. 

  Betija savā dzīves laikā piedzīvojusi lielas pārmaiņas aviācijas nozarē. Reiz viņa ārvalstu medijiem atminējusies, ka

  savulaik pasniegusi pasažieriem omārus un aukstās gaļas plates uz porcelāna traukiem, un tirgojusi pasažieriem cigaretes un sērkociņus.

  Sākotnēji lidojumu saraksti bijuši uzskribelēti ar krītu uz lielas tāfeles, bet pasažieri lidojuma apdrošināšanu iegādājušies turpat lidostā pirms lidojuma, īpašos aparātos. Tālajā 1957. gadā lidojuma biļete no Ņujorkas uz Vašingtonu esot maksājusi 12 dolārus.

  Betija arī nekautrējās atklāt, cik absurdi senāk bija aviācijas nozares likumi. Viņa stāsta, ka lidsabiedrības mēdza pārbaudīt stjuartu mājokļus, jo šīs profesijas pārstāvjiem bija jābūt brīviem, bez saistībām un stjuartes pirms lidojumiem svēra. Ja meitenes bija palikušas smagākas, viņām samazināja algu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē