• Latvijas sirmgalvji aicināti piedalīties aptaujā par vientulību

  Ziņas senioriem
  Santa.lv
  Santa.lv
  19. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Lai atrastu veidus, kā mazināt senioru vientulību, biedrība Latvijas senioru kopienu apvienība (LSKA) uzsākusi senioru anketēšanu: Vai ciešat no vientulības, un kas jādara, lai vientulības sajūtu kliedētu? Anketēšana apvienības pasākumos un mājaslapā www.lskapvieniba.lv turpināsies līdz vasaras beigām, un tās rezultātus nodos arī Labklājības ministrijai.

  LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja norāda, ka viens no būtiskākajiem senioru labbūtības aspektiem ir viņu emocionālā labsajūta, kas daudzu senioru vērtību skalā stāv augstāk par finansiālo labklājību un arī veselības problēmām.

  «Priekšstats, ka gados veciem cilvēkiem neko vairāk par iztikai pietiekamiem līdzekļiem, televizoru un bērnu vai mazbērnu apciemojumu ik pa laikam nevajag, ir maldīgs un pat senioru veselībai bīstams.

  Ja dzīves novakars tiek pavadīts lielākoties četrās sienās, seniorus māc vientulība, depresija un aktivizējas arī dažādas veselības problēmas,» saka Lilita Kalnāja. Socializācija ir ļoti nepieciešama, tādēļ būtiska gan nevalstisko organizāciju iesaistīšanās senioru ikdienas aktivitāšu dažādošanā un komunikācijas veicināšanā ar citiem senioriem, gan arī pašvaldību organizētie pasākumi. Tomēr LSKA ieskatā senioru vientulības kliedēšanai, jo īpaši attālākajos Latvijas reģionos, ar pašreizējiem pasākumiem ir par maz un līdztekus īstenotajām aktivitātēm būtu nepieciešama lielāka pašvaldību un sociālo dienestu iesaiste, kā arī plaša senioru dienas centru tīkla izveide. 

  «Ar anketēšanas palīdzību cenšamies izzināt, kādās aktivitātēs seniori vairāk vēlētos piedalīties, un iespēju robežās tās arī īstenosim. Par anketēšanas rezultātiem rudenī informēsim arī Labklājības ministriju, jo vientulība ir kā vēzis, kas saīsina senioru mūžu. Ne velti zinātnieki to atzinuši par tikpat bīstamu draudu veselībai kā smēķēšana un alkoholisms,» norāda LSKA priekšsēdētājas vietniece.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa». 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē