• Kaspars Zāle beidzot gatavs izlīgt ar Dailes teātri?

  Slavenības
  Estere Jansone
  22. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Kaspars Zāle
  Foto: F64
  Kaspars Zāle
  Trešdien Rīgas Apgabaltiesā kārtējo reizi tikās aktieris Kaspars Zāle un Dailes teātra pārstāve. Konflikts starp teātri un aktieri ilgst jau četrus gadus un šķiet, ka tas beidzot tuvojas atrisinājumam.

  Tiesas sēdē, kas norisinājās trešdien, 21. februārī, aktieris Kaspars Zāle un Dailes teātris lūdza atlikt tiesas sēdi, lai veiktu izlīguma sarunas. Ja abas karojošās puses līdz aprīlim spēs vienoties, tad 16.aprīlī notiks, iespējams, pēdējā tiesas sēde. Izlīguma gadījumā Zāle un Dailes teātris izbeigs savstarpējo konfliktu.

  Aktiera Kaspara Zāles un Dailes teātra nesaskaņas sākās 2020. gadā, kad pandēmijas ierobežojumu dēļ Dailes teātrim radās finansiāli sarežģījumi. Tolaik teātra vadītājs Juris Žagars nolēma veikt reorganizāciju, lai teātris strādātu ekonomiskāk un efektīvāk. Tam sekoja štatu samazināšana – Dailes teātris pārtrauca darba attiecības ar vairākiem aktieriem, tostarp Kasparu Zāli. Aktieris ar šādu lēmumu nebija mierā. Viņš nolēma cīnīties tiesā par savu vietu.

  Šajā strīdā ir bijušas ierosinātas trīs tiesvedības un notikušas vairāk kā desmit tiesas sēdes. Tajās Zāle kopā ar advokātu sākotnēji panāca atjaunošanu darbā Dailes teātrī, taču vēlāk bija spiests to pamest. Vēlāk šo nelabvēlīgo spriedumu Zāle atkal pārsūdzējis un no Dailes teātra piedzinis 12 378,31 eiro, kā arī panācis atjaunošanu amatā. Zāle norādīja, ka viņa situācija teātrī bijusi neapskaužama. Aktieris vairākkārt medijiem atzinis, ka Dailes teātrī viņam esot radīti neciešami apstākļi – netiek dotas lomas, nav ļauts iesaistīties nevienā iestudējumā. Teātris nepiekāpās un ar tiesas palīdzību tomēr vēlējās pārtraukt darba attiecības ar Zāli. 

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē