• Jurists: Latvijas iedzīvotāji biedējoši vieglprātīgi attiecas pret līgumiem un citiem dokumentiem

  Ziņas senioriem
  Santa.lv
  Santa.lv
  17. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Aptauja liecina, ka Latvijas iedzīvotāji diezgan vieglprātīgi attiecas pret līgumiem un citiem juridiska rakstura dokumentiem. Tomēr tiem ir jāpieiet ar piesardzību, lai izvairītos ko krāpšanas riskiem.

  Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs bieži vai ļoti bieži paraksta līgumus, kurus nav rūpīgi izlasījis vai pilnībā neizprot to saturu, un katrs piektais juridiska rakstura padomu lūdz nevis profesionālim, bet draugiem vai paziņām, liecina pētījumu centra SKDS aptauja.

  Tāpat vairāk nekā 80% iedzīvotāju atzīst, ka viņu zināšanas juridiska rakstura jautājumos ir vājas vai ļoti vājas, tomēr tad, kad nepieciešama juridiska palīdzība, katrs sestais cenšas tikt galā paša spēkiem.

  Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Aigars Kaupe uzsver: pavirša un vieglprātīga rīcība nav pieļaujama, un tad, kad jāpieņem ar juridiskām lietām saistīti lēmumi, jādodas pie speciālista, šajā gadījumā pie notāra. Tas palīdzēs izvairīties no dažādiem krāpšanas riskiem, kā arī citām nepatīkamām situācijām.

   

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa». 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē