• FOTO: Rīgas centrā atdzimst pirmskara arhitektūras pērle. Kas tajā dzīvos?

  Arhitektūra
  Elza Krūmiņa
  19. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Rīgas centrā atzimusi viena no jūgendstila pērlēm – Stabu ielas 13 «diplomātu nams». Tam tika atjaunota fasāde, veikts vērienīgs telpu remonts, ierīkotas mūsdienīgas inženierkomunikācijas, kas nodrošina komfortu visprasīgākajiem īrniekiem.

  Līdz pat 2008.gadam namu apsaimniekoja Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica (1887–1925) dzimtas mantinieki.

  Arī patlaban namā turpina valdīt diplomātijas gars – tās nomnieku vidū ir vairāku valstu vēstniecības. Ar patiesu lepnumu raugāmies uz paveikto. Nama rekonstrukcija tika veikta atbilstoši augstākajām kvalitātes prasībām. Kultūrvēsturiskas ēkas atjaunošana prasa izpratni un individuālus risinājumus, arī operatīvu rīcību. Sadarbības laikā izveidojās cieša savstarpējā sapratne starp klientu un banku; kad projekta gaitā radās nepieciešamība pēc papildu līdzekļiem, tie tika arī operatīvi piešķirti,» stāsta uzņēmuma «Bigbank» pārstāvis Mareks Grodskis.

  Viņš arī piebilst, ka šis nams ir īpašs ar to, ka tas ir veidots un renovēts īpaši prasīgiem īrniekiem, galvenokārt, diplomātiem un viņu ģimenēm, nodrošinot viņiem vislabākos un komfortablākos dzīves apstākļus. Ēkā ir arī fiziskā apsardze, kas strādā diennakts režīmā.

  Greznā nama fasāde atjaunota atbilstoši tā vēsturiskajam izskatam.

  Kopējā ēkas īres platība ir 1738 kvadrātmetri, nomniekiem pieejami 11 plaši apartamenti, kā arī biroji un komerctelpas ēkas cokolstāvā. Nama rekonstrukcija notika, netraucējot esošo nomnieku ikdienu.

  Jūgendstila daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka būvēta 1907. gadā, un tās autors ir vācu arhitekts Vilhelms Hofmanis (1869–1945).

  Pēc viņa projektiem Rīgā tapušas 40 ēkas, galvenokārt neorenesanses stilā. Ēka ir kultūrvēsturisks piemineklis, tā salīdzinoši labi pārdzīvojusi padomju laikus. Nams pirmo renovāciju piedzīvoja šīs tūkstošgades sākumā. Kad par telpām interesi izrādīja vēstniecības, ēkas īpašnieks «Astor Group» uzsāka vērienīgāku ēkas rekonstrukciju. Pāris gadu laikā uzlabotas inženierkomunikācijas, nomainīts lifts, izremontēta kāpņutelpa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē