• Durvis individuāliem apmeklētājiem ver arhīvi, bibliotēkas un muzeji

  Sabiedrība
  Santa.lv
  Santa.lv
  1. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Valdība 1. jūnijā lēmusi individuāliem apmeklējumiem atvērt bibliotēku, muzeju un tiem radniecīgas mākslas un vēstures eksponēšanas vietas – muzejisko priekšmetu krātuvju un ekspozīcijas, mākslas galerijas, kultūras centrus, piemiņas vietas, arhīvsu un citas kultūrvietas.

  Šo kultūrvietu darba pakāpeniskai atsākšanai no 3. jūnija Kultūras ministrija (KM) izstrādājusi un publiskojusi epidemioloģiski drošas darbības vadlīnijas; kultūrvietas durvis individuāliem apmeklējumiem vērs kolīdz būs sagatavojusies vadlīniju izpildei.

  “Kultūras ministrijas stratēģija atvieglojumu ieviešanā ir bijusi atbildīga – būtiski ir īstenot pilotprojektus, lai kultūrvietu apmeklējums būtu drošs un atbilstošs drošības protokoliem. Muzeju nozare bija pirmā, kura īstenoja šādu piltoprojektu un bija izcili sagatavojusies muzeju atvēršanai jau no 1. jūnija. Vēlos pateikties nozarei par atbildīgu pieeju!” uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

  Bibliotēkas, muzeji un tām radniecīgas mākslas un vēstures eksponēšanas vietas apmeklētājus varēs uzņemt vien individuāli – 1 persona vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošie, turklāt nodrošināma apmeklētāju vienvirziena plūsma. Bibliotēkas un arhīvi apmeklētājus varēs atsākt apkalpot arī lasītavās; bibliotēkas, kurās ir arī āra lasītavas, turpināt to darīt svaigā gaisā.

  Visu šo kultūrvietu klātienes apmeklētājiem un darbiniekiem jāturpina ievērot savstarpēja 2 metru distance, vienīgais izņēmums ir vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas.

  Bibliotēku, muzeju u.c. kultūrvietu telpās uz katru apmeklētāju nodrošināmi 25 kvadrātmetri publiskās telpas, savukārt ārpus telpām – 10 kvadrātmetri.

  Gan bibliotēku, muzeju un tiem radniecīgo kultūrvietu apmeklētājiem, gan darbiniekiem telpās ir jālieto mutes un deguna aizsegs, turklāt noteikts, ka personālam jānodrošina regulāra telpu vēdināšana, kā arī virsmu, koplietošanas tehnisko ierīču un telpu virsmu regulāra dezinficēšana. Bibliotēkas lasītāju atgrieztās grāmatas ievieto “karantīnā” atsevišķā telpā uz 72 stundām.

  Arī roku dezinfekcijas līdzekļi jāizvieto apmeklētājiem viegli pamanāmās un pieejamās vietās.

  Tāpat noteikts, ka kultūrvietu apmeklēšanai vēlama iepriekšēja pieteikšanās un biļešu iegāde attālināti, ja tas tiek nodrošināts. Tiek turpināta arī tiešsaistes pakalpojumu un konsultāciju sniegšana.

  Muzeju, muzejisko priekšmetu krātuvju un ekspozīciju, mākslas galeriju, kultūras centru, piemiņas vietu un citu kultūrvietu atvēršanu individuāliem apmeklējumiem atbalsta arī Latvijas Muzeju padome un Latvijas muzeju biedrība, ar kurām saskaņotas arī KM vadlīnijas epidemioloģiski drošai darbībai.

  Epidemioloģiski drošai muzeju darbības atsākšanai telpās KM veica pirmo pilotprojektu – no 21. aprīļa līdz 4. maijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēra durvis epidemioloģiski drošai Latvijas valsts simtgadei veltītās izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā apmeklējumam. Pilotprojekts noritējis droši; izstādi 2 nedēļu laikā apmeklēja 4 040 cilvēki.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē