• Brīdina par viltus ziņu saziņas lietotnē «Whatsapp»

  Viltus ziņas
  Ziņu aģentūra LETA
  24. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Saziņas lietotnē «Whatsapp» tiek izplatīta viltus ziņa krievu valodā, maldinoši informējot par jauniem saziņas noteikumiem, kas valstī stāšoties spēkā no rītdienas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija (AM).

  Viltus ziņā tiek maldinoši apgalvots, ka tiks ierakstīti visi izsaukumi, tālruņa zvani, kā arī «Whatsapp» ziņas un zvani. Tikšot arī veikta visu sociālo tīklu un forumu uzraudzība.

  Tāpat viltvārži aicina šo ziņu pārsūtīt draugiem un ģimenei jau šodien, jo no rītdienas valstī visa personiskā saziņa tikšot īpaši uzraudzīta, un viss rakstītais vai teiktais var tikt izmantots pret iedzīvotājiem, kas to pauduši.

  Ministrija uzsver, ka šī ir viltus ziņa, kas izplatīta, lai iedzīvotājos radītu nedrošību un neuzticēšanos valstij un aicina to nepārsūtīt tālāk, tādējādi kavējot dezinformācijas izplatīšanos.

  Turpinoties Krievijas agresijai pret Ukrainu, ir sagaidāms dezinformācijas jeb viltus ziņu pieaugums informatīvajā telpā ar mērķi ietekmēt sabiedrības viedokli un veicināt paniku, tāpēc ministrija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt publicēto un saņemto ziņu saturu, kā arī šo ziņu avotus.

  Ministrija aicina izmantot tikai uzticamus informācijas avotus – valsts iestāžu mājaslapas un sociālo mediju kontu profilus, kā arī medijus, kas sevi pierādījuši kā objektīvus informācijas līdzekļus.

  Vienlaikus ministrija uzsver, ka tiešs militāra rakstura apdraudējums Latvijai nepastāv, tomēr Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi reaģēt uz jebkādiem apdraudējuma scenārijiem, ja gadījumā Latvijas iedzīvotāju drošība un valsts suverenitāte tiks apdraudēta.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē