Selekcionārs un kolekcionārs Jānis Rukšāns: Kam atstāt savu unikālo kolekciju?

Selekcionārs, kolekcionārs un Atmodas darbinieks JĀNIS RUKŠĀNS 5. septembrī atzīmēja 75 gadu jubileju. Labs iemesls pārlūkot unikālo sīpolpuķu kolekciju un mazdrusciņ pat dzīvi.
Gunta Šenberga
Foto: Ieva Andersone

Rukšāna kolekcijā ir ap 5000 dažādību, visvairāk – ap 1500 – krokusu, un tā ir pasaulē vislielākā sīpolpuķu kolekcija.

«Šis gads man sākās ar drūmo – brāļa nāvi. Atis bija pusotru gadu jaunāks par mani. Sportists, kā par viņu nekrologā rakstīja: «Latvijas orientēšanās sporta leģenda». Līdz pēdējam darbojās Orientēšanās sporta federācijā, vēl dienu pirms saslimšanas skrēja pa mežu, gatavoja un koriģēja kartes Eiropas čempionātam. Pirmdien saslima, un tālāk viss notika ļoti strauji: otrdien jau nonāca Stradiņa slimnīcā un vēl pēc nedēļas – viņā saulē. Divas dienas pirms nāves ar brāli vēl dažus vārdus pa telefonu parunāju, un tad viņa jau vairs nebija. 

Tāpēc ar milzu nepacietību gaidīju vakcinēšanos. Tiklīdz par to sāka runāt, zvanīju savai ģimenes ārstei, lai pieraksta mani rindā. Ietilpstu riska grupā gan vecuma, gan veselības stāvokļa dēļ – man ir plaušu fibroze. Savā novadā kā viens no pirmajiem saņēmu vakcīnu – AstraZeneca. Nākamajā dienā jutos viegli apslimis. Pagulēju gultā, palasīju grāmatas. Otrajā reizē pat dūrienu nejutu, smējos: «Dakter, vai jūs man tiešām iedūrāt?» Pēc tam gan divas dienas ap dūruma vietu pasāpēja. Tas arī viss, ko jutu pēc vakcinēšanās. Tagad ļoti gribu saņemt arī trešo devu, tikko būs tāda iespēja. Uzskatu, ka vakcīna mani pasargās un ļaus vēl šo to šajā saulē izdarīt. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 oriģinālraksti dienā 365 dienas gadā

25 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+