• Deputāti noraida priekšlikumu par brīvprātīgu sejas masku izmantošanu skolēniem

  Skaistumkopšana
  Ziņu aģentūra LETA
  17. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Saeima šodien noraidīja opozīcijas deputātu lēmumprojektu, kurā tika prasīts uzdot valdībai sejas maskas izmantošanu skolēniem nekavējoties noteikt kā brīvprātīgu.

  Lēmumprojektu «Par brīvprātīgu sejas masku lietošanu skolēniem» iesniedza deputāti Ramona Petraviča, Karina Sprūde (KuK), Māris Možvillo (PCL), Ieva Krapāne, Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova, Kaspars Ģirģens (R), Ralfs Nemiro, Aldis Gobzems (KuK) un Ēriks Pucens (R).

  Noraidītais dokuments paredzēja aicināt Ministru kabinetu nekavējoties izstrādāt normatīvo regulējumu un veikt citas darbības, kas būtu paredzējušas tiesības 1.-12.klases izglītojamiem izglītības procesā mācību telpā sejas maskas (mutes un deguna aizsegus) lietot pēc izvēles jeb brīvprātīgi.

  Opozīcijas deputāti norāda, ka to prasa, ņemot vērā Covid-19 aktuālo izplatības tendenci un specifiku, un ka obligātās prasības izglītojamiem lietot sejas maskas dēļ tiek apgrūtināts mācību process, it īpaši jaunāko klašu bērniem.

  Opozīcijas parlamentārieši norāda, ka sejas masku dēļ apgrūtināta skolēnu savstarpējā sazināšanās, kas nākotnē var atstāt psiholoģiski negatīvu ietekmi.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē