Leģendārajā latviešu kinofilma Pūt,vējiņi!, kas uzņemta pēc slavenās Raiņa lugas motīviem, atturīgā un maigā Baibiņa, kuru spēlē jauniņā Esmeralda Ermele, iemīlas Daugavas laiviniekā Uldī. Bet tā nav laimīga mīlestība, un viņa izvēlas mirt… Skatoties bezgala skumjo filmas finālu, Ulda Lomas tēlotājs Ģirts Jakovļevs allaž atceras, kādas mocības piedzīvojusi nabaga Esmeralda, lai šī aina taptu.
«Kad skatos filmas, atceros to, kas palicis aiz kadra.
Atceros un brīžiem šausminos,»
žurnālam Ievas Stāsti atzinās aktieris Ģirts Jakovļevs. Filmas Pūt, vējiņi! režisoram Gunāram Piesim bijis princips – viss jāfilmē tieši tādā secībā, kāda būs filmā. Un tas dažbrīd radījis pat fiziskas mokas.
«Filmējot Pūt, vējiņi! finālu, kas ir Baibiņas slīcināšanās skats, bija jau vēls rudens, sniegpārslas lidoja.
Esmeralda bija pārsalusi zila, trīs reizes lecot ledainajā ūdenī.
Zinot, kāda būs epizode, to varēja nofilmēt jau vasarā, bet Piesis palika nelokāms: «Pēc kārtas!», » stāsta Ģirts. «Tā sapūdēja zušus, kas bija atvesti goda galdiem. Lai būtu pēc kārtas, tos filmēja trešajā dienā, un viss ēdiens karstā laikā bija sabojājies. Kad sēdējām pie galdiem, ne tikai neko ieēst nevarēja, bet smaka elpu sita ciet,» atceras Jakovļevs.
Lasi izdevniecības «Žurnāls Santa» ✨ZELTA IZLASI✨










































































