• Kā kopt pīrsinga vietu grūtniecības laikā

  30. oktobris, 2007
  839 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt


  Gaidīšanas laikā nav jāievēro īpaši kopšanas noteikumi. Tāpat kā līdz šim regulāri (vēlams pat katru dienu) jātīra pīrsinga vieta ar kādu dezinfekcijas līdzekli – 3% ūdeņraža pārskābi, kliņģerīšu tinktūru, borspirtu, furicilīna šķīdumu, streptocīda un spirta maisījumu u.c. Pirms tam kārtīgi jānomazgā rokas. Dezinficēt pīrsinga rotu būtu vēlams arī tad, ja bijusi saskare ar partnera rokām vai muti. Ja tā palaikam tiek izņemta, obligāti jādezinficē pirms katras ielikšanas.

  Ja tomēr pīrsinga caurumiņā iekļuvusi infekcija, rota nekavējoties jāizņem un jāsazinās ar kosmetologu vai ārstu. Par infekciju var liecināt:

  - sulošanās;

  - apsārtums;

  - nieze;

  - strutas;

  - asiņošana;

  Paviršas kopšanas vai alerģiskas reakcijas dēļ dažkārt pīrsinga cauruma vietā veidojas keloīdās rētas – izaugumi. Tad rota jāizņem un jādodas uz kosmētisko salonu, kur izaugumu piededzina. Alerģiskas reakcijas, kādas mēdz izraisīt rotas materiāls, novērojamas arvien retāk, jo pēdējā laikā rotas tiek gatavotas no īpaša metāla ar 20% zelta vai sudraba piemaisījumu.

  Bez jauniem pīrsingiem

  Grūtniecības laikā nav ieteicams pīrsingu durt nevienā ķermeņa daļā, jo, kamēr caurums sadzīst, ir palielināts risks, ka rētā var iekļūt infekcija un sākties iekaisums. Turklāt procedūra grūtniecei rada papildu stresu. Ja tomēr topošā māmiņa pīrsingu veic, vēlams to darīt līdz ceturtajai grūtniecības nedēļai. Tāpēc nevajadzētu pārāk satraukties, ja pīrsings veikts, nezinot par grūtniecību. Mazulim tas kaitējis nebūs.

  Ja sieviete vēlas veikt pīrsingu vēlākā grūtniecības laikā, noteikti jākonsultējas ar savu ārstu. Procedūra var izraisīt dzemdes kontrakcijas, var sākties priekšlaicīgas dzemdības.

  Stāsta Ieva (24), Elzas (9 mēneši) mamma:

  – Nabā caurumu izdūru divus gadus pirms bērniņa pieteikšanās. Sākumā uztraucos, kā pīrsings ietekmēs grūtniecību. Jautāju par to ārstei, viņa ieteica vadīties pēc sajūtām. Vēders auga, bet jutos ļoti labi – pīrsings nemaz netraucēja. Tomēr uztraucos, vai āda neieplīsīs, tāpēc piektajā mēnesī nolēmu rotu izņemt. Turklāt vairs neizskatījās glīti – vēders auga, naba stiepās līdzi, un pīrsings «leca» ārā. Pīrsinga vietu īpaši nekopu, bet vēdera ādu smērēju ar pretstriju krēmu. Grūtniecības beigās ap nabu parādījās tāda kā saulīte – ādas slāņi tomēr plīsa. Šobrīd pīrsings atkal rotā manu nabu un plīsumu vietas tikpat kā nevar manīt, tikai pati zinu un redzu, ka izskatās nedaudz citādi. Gaidu otro bērniņu. Kā veiksies otrās grūtniecības laikā, rādīs laiks.

  Stāsta Lilita (28), Linarda (pusotrs gads) mamma:

  – Pirms paliku stāvoklī, pīrsings nabā man bija trīs gadus. Kad pieteicās dēliņš, biju nolēmusi, ka pīrsinga rotu gribu paturēt līdz pat grūtniecības beigām. Tomēr, kad manīju, cik strauji aug vēders un cik «caurspīdīga» un plāna izskatās āda ap nabu, šķita, ka rota to varētu saplēst, tāpēc to izņēmu. Tomēr negribējās, ka caurumiņš aizaug, tādēļ reizi nedēļā aptuveni uz desmit minūtēm liku to atpakaļ nabā. Otrreiz tā vairs nedarītu, jo caurumiņš neglīti izstaipījās. Tādēļ pēc dzemdībām izlēmu veco pīrsinga caurumu aizaudzēt un izdurt citu. Iegādājos jaunu rotu – tādu, kas nomaskētu neveiksmi ar iepriekšējo pīrsingu.

  Stāsta Anda (22), Lauras (6 mēneši) mamma:

  – Pīrsingu nabā biju izdūrusi pašā grūtniecības sākumā, kad vēl nezināju, ka esmu stāvoklī. Ginekoloģe ieteica, lai rotu izņemu, jo caurums pavisam «svaigs», tajā varot ieperināties infekcija, kas grūtniecības laikā nepavisam nav vēlams. Ieteikums mani neapmierināja, konsultējos ar savu kosmetoloģi. Viņa ieteica iegādāties speciālo grūtnieču pīrsinga rotu. Ar šādu rotu bez problēmām nostaigāju līdz grūtniecības beigām. Dažkārt diskomfortu sagādāja tas, ka rota ķērās aiz drēbēm.

  Konsultē LARGIJA ERIŅA, sertificēta kosmētiķe, ārstnieciskās kosmētikas salona «Derma» vadītāja.

  Teksts: Zane Strūberga

  839 komentāri

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē