• Izaicinājums pirts mīļotājiem! Latviešus mudina pārspēt igauņus un somus

  Pirts
  Estere Jansone
  24. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Ikviens pirts cienītājs no visas Latvijas aicināts pievienoties entuziastiem no Igaunijas un Somijas, lai kopīgi uzstādītu jaunu Ginesa rekordu. Rekorda uzstādīšana notiks 8. jūnijā, Starptautiskajā pirts dienā, tā galvenais mērķis – visvairāk uzņemto fotogrāfiju no pirts vienas stundas laikā, kas publicēti kustības radītajā «Facebook» lapā.

  Lai piedalītos rekorda uzstādīšanā, nepieciešams ne tikai iet pirtī konkrētajā stundā (no plkst. 19.00 līdz 20.00), bet arī iemūžināt to fotogrāfijā un augšupielādēt foto minētajā lapā. Svarīgi, lai foto redzamie cilvēki būtu peldkostīmos vai dvieļos. Akcijas organizatori aicina izmantot gan publiskās pirtis, gan sev piederošās, gan doties ciemos pie radiem vai draugiem, kam ir pirts.

   «Agrāk pirtīm Latvijas kultūrā bija nozīmīga loma, jo tā bija vieta, kur sākās cilvēka dzīvība.

  Pirts bija svarīga kā kopā būšanas, mazgāšanās, ārstēšanās vieta. Daudzi vēljoprojām regulāri iet pirtīs, peras un skrubējas, izbaudot pilnu pirts procesu, kas pašam šķiet atbilstošākais. Mēs Latvijā varam lepoties un priecāties par peramo slotu dažādību un dažādu zaļo augu pieejamību pirts vajadzībām,» uzsver Pirts muzeja saimniece Evita Karlsone. «Mums, ar pirti saistītajiem un regulāriem pirtī gājējiem, vajadzētu veicināt un iepazīstināt jauniešus un visus interesentus ar ieguvumiem no iešanas pirtī, ka pirtī var iet bez īpašiem rituāliem, ko tagad popularizē. Ka katrs var atrast sev piemērotāko pirti, karstumu, nepieciešamās procedūras, lai maksimāli izbaudītu pirtī iešanu un ieviestu to par biežu un regulāru ieradumu.»

  «Rekorda uzstādīšanā tiks ņemts vērā tieši fotogrāfiju skaits, nevis cilvēku skaits katrā fotogrāfijā, taču, lai fotogrāfiju ieskaitītu rekordam, tajā jābūt redzamam vismaz vienam cilvēkam. Tātad – ja pirtī dodaties kompānijā ar desmit draugiem, ieteicams katram nofotografēties atsevišķi un rekorda lapā augšupielādēt visas fotogrāfijas. Svarīgi, lai attēlos ir skaidri saredzama pirts vide,» stāsta Visit Estonia tūrisma nodaļas vadītāja Anelli Lepa (Anneli Lepp).

  «Ņemot vērā, ka gan latvieši, gan somi un igauņi ir iecienījuši iet pirtī, ceram uz lielu cilvēku atsaucību, lai uzstādītu ievērojamu Ginesa rekordu.

  Ar šo pasākumu vēlamies stāstīt par dažādajiem ieguvumiem labsajūtai, ko sniedz pirts. Pēdējos gados esam novērojuši, ka labsajūtas tūrisms kļūst aizvien populārāks, tāpēc tā var būt arī lieliska iespēja, lai sekmētu ārvalstu viesu skaita pieaugumu,» piebilst A. Lepa.

  «Visu trīs valstu kultūrās ir daudz līdzīgā, bet īpaši varam izcelt tieši pirts tradīcijas. Runājot par Somiju, jāsaka, ka tieši iešana pirtī ir viens no iemesliem, kāpēc varam sevi dēvēt par laimīgāko tautu pasaulē,» uzsver Somijas Pirts biedrības vadītājs Janne Koskenniemi (Janne Koskenniemi).

  «Lai gan daudziem no mums pirts diena ir katru sestdienu, aicinām izcelt tieši 8. jūniju un Starptautisko pirts dienu.

  Plānots, ka rekorda uzstādīšanas dienā pirtī ies vairāk nekā miljons cilvēku, tāpēc esam droši, ka mums izdosies uzstādīt rekordu

  un sekmēt visu iesaistīto valstu atpazīstamību pasaules mērogā,» stāsta Starptautiskās pirts asociācijas prezidents Risto Elomā (Risto Elomaa).

  Igaunijas un Somijas pirts kultūras ir iekļautas UNESCO cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē