Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Īstais laiks rūdīties!

    Peldsezona
    Ievas Padomu Avīze
    Ievas Padomu Avīze
    19. jūnijs, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Kad rudenī saaukstējamies un prasām dakterim, ko darīt, lai neslimotu, atbilde bieži vien ir: «Rūdīties vajadzēja sākt jau vasarā!»

    Rūdīšanās sakarā divi svarīgi jautājumi:

    1. Vai tiešām vasarā vislabāk?
      Patiesībā, lai sāktu rūdīties, piemērots ir jebkurš gadalaiks un jebkurš vecums. Tikai vasarā tam vieglāk saņemties, jo pati daba nāk mums pretim ar silto un gaišo laiku, saule veicina mūsu imunitātei svarīgā D vitamīna veidošanos organismā.

      Mājās veikto norīvēšanos, kontrastdušu vai citu imunitāti stiprinošu procedūru efektu papildina peldēšanās upēs, ezeros, jūrā un pastaigas vai cita rosīšanās, fiziskās nodarbības svaigā gaisā. Vasarā mūsu organisms kļūst stiprāks. Norūdīšanās ar ūdeni un gaisu viena otru ļoti labi papildina un lieliski stiprina organismu, tikai pirmā tam rada lielāku slodzi, bet otrā ir maigāka metode. 
    2. Ko darīt, ja ir kādas hroniskas kaites?

      Lai sāktu rūdīties, jābūt diezgan stabilam pamatam jeb sakārtotām organisma pamatfunkcijām (piemēram, normalizētam arteriālajam asinsspiedienam, stabilizētam cukura līmenim), jo rūdīšanās mūsu ķermenim ir papildu slodze, kas saasina blakusslimības.

      Piemēram, lielai daļai sēdoša darba darītāju 40–50 gadu vecumā ir mugurkaulāja spondiloze, mugurkaulājs kļūst sausāks, starpskriemeļu spraugas šaurākas, saites īsākas, un veidojas kalcināti saišu piestiprināšanās vietās. Jebkurā gadījumā ir jābūt pārliecībai, ka norūdīšanās veselības stāvokli nepasliktinās. Jāpievērš uzmanība, vai izdzeram 1,5–2 litrus ūdens dienā. Cilvēkiem, kuriem nefunkcionē nieres vai ir sirds nepietiekamība un veidojas tūska, šis šķidruma daudzums var būt mazāks.

      Svarīgi arī zināt, vai arteriālais asinsspiediens nelēkā, vai tā korekcijai regulāri lietojam zāles. Bet varbūt gluži pretēji – spiediens ir pazemināts (var būt krišanas un ģībšanas risks).

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē