• Šobrīd

  weather img

  Rīga 0°C Sniegs, D vējš, 4.63 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Viagra un stents sirdī – vai sader kopā?

  Vīrieša veselība
  Anda Hailova
  16. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Sekss neapšaubāmi ir būtiska dzīves sastāvdaļa. Un prieks, ka pat pēc notpietnākām kaitēm vīrietis jautā par seksuālo dzīvi – kā atkal būt ierindā. Atbildam lasītājam!

  Lasītāja jautājums: Man pēc stenokardijas lēkmes ārsti sirdī ielika stentu. Tagad lietoju vairākus medikamentus: atorvastatīnu «Billev» un aspirīnu «Cardio» infarkta un insulta profilaksei. Mani interesē, vai paralēli drīkstu lietot arī viagru erekcijai.
  M. no Alsungas puses

  Atbild kardiologs Arnolds Skride:

  «Visiem, kam diagnosticēta koronārā (vainagartērijas) sirds slimība, tik tiešām jālieto gan antiagregants (aspirīns), gan statīnu grupas medikamenti. Pareizi, ka arī tev tie abi izrakstīti. Vēl šiem pacientiem neatkarīgi no tā, vai viņiem ir vai nav paaugstināts asinsspiediens, būtu jālieto AKE inhibitors (ramiprils). Šie trīs medikamenti novērš tālāku slimības progresiju. Ja pacientam, lietojot šīs trīs zāles, saglabājas stenokardija, ārsts terapijā var pievienot gan bēta blokatorus, gan kalcija kanālu blokatorus, gan ilgstošas darbības nitrātus.

  Tu šobrīd lieto tikai statīnus un aspirīnu. Tas nozīmē, ka erekciju stimulējošās zāles (fosfodiesterāzes inhibitorus, no kuriem slavenākais ir sildenafils, kas ir aktīvā viela arī viagrā) droši vari lietot, kad tas nepieciešams.

  Cita lieta, ka šīs erekciju stimulējošās zāles, tajā skaitā viagru, nedrīkst lietot kopā ar ilgstošas iedarbības nitrātu grupas preparātiem, piemēram, nitroglicerīnu.

  Kāpēc? Jo arī erekciju veicinošiem līdzekļiem (tie pieejami ar dažādu darbības ilgumu, līdz pat 24 stundām) piemīt asinsvadus paplašinoša iedarbība, kas skar ne tikai dzimumorgānus, bet nedaudz ietekmē arī sirds asinsvadus.

  Tātad atceries: ja tu būsi lietojis līdzekli erekcijai un ja nu uznāk sirds vājums, nekādā gadījumā nelieto nitroglicerīnu, jo šī zāļu kombinācija var izraisīt bīstami zemu asinsspiedienu.»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+