Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Vāc parakstus par aizliegumu nākotnes jauniešiem iegādāties tabakas izstrādājumus

    Veselība
    Ziņu aģentūra LETA
    3. februāris, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Unsplash
    Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par aizliegumu nākotnes jauniešiem iegādāties jebkādus tabakas izstrādājumus.

    Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Kārlis Beļēvičs. Viņš uzsver, ka smēķēšana ir viens no priekšlaicīgas nāves cēloņiem Latvijā. Smēķēšana rada atkarību, veselības problēmas pašiem smēķētājiem un apkārtējiem, piesārņo vidi un rada liekas izmaksas.

    «Sabiedrībā par to ir runāts, taču jaunas, efektīvas un revolucionāras idejas, kā šo sērgu apkarot, nav bijušas. Maz ticams, ka varam ietekmēt lielāko daļu cilvēku, kas jau smēķē, taču varam ietekmēt jauno paaudzi, kas vēl nav šai atkarībā nonākusi,» uzskata idejas autors. Viņš piedāvā aizliegt tabakas izstrādājumu iegādi jauniešiem no konkrēta laika brīža. Ar tabakas izstrādājumiem Beļēvičs saprot aromatizētājus, augu smēķēšanas produktus, bezdūmu tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces u.c., piebilstot, ka šāda politika jau tiek ieviesta Jaunzēlandē un Malaizijā.

    Iniciatīvas mērķis ir panākt, lai nākamās paaudzes aizmirst tādu lietu kā tabakas izstrādājumi. Viņš piedāvā noteikt ierobežojumus, ka no konkrēta brīža, piemēram, no 2024.gada, kad jauns likums būtu stājies spēkā, jaunietis, kas sasniedzis jau 12 gadu vecumu, vairs likumīgi Latvijā nevarētu iegādāties tabakas izstrādājumus, sasniedzot savus 18 gadus.

    Idejas autora ieskatā līdztekus būtu jāpalielina sodi par tabakas izstrādājumu pārdošanu un nodošanu nepilngadīgām personām.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē