• PTAC vērtē «Lidl» reklāmas kampaņu

  PTAC
  Ziņu aģentūra LETA
  25. maijs, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vērtē mazumtirgotāja SIA «Lidl Latvija» izplatīto reklāmas kampaņu, kurā tiek salīdzinātas šķietami līdzvērtīgu pārtikas grozu cenas vairākās tirdzniecības ķēdēs, aģentūra LETA noskaidroja PTAC.

  Reklāmas kampaņā «Lidl» norāda, ka tā produktu cenas par 36 produktu grozu ir lētākas par citu tirdzniecības ķēžu – «Maxima» un «Rimi» – piedāvājumu. «Lidl» izplatītajā informācijā norādīts gan attiecīgo izmaksu apmērs, gan vispārīgas produktu kategorijas, kurās produkti izvēlēti.

  PTAC norāda, ka salīdzinošā reklāma nav aizliegta, ja tā nav maldinoša – ja tiek salīdzinātas līdzīgu preču cenas un šī informācija nemaldina patērētājus. Atbilstoši Eiropas Savienības Tiesas praksei salīdzinošo reklāma veicina gan konkurenci, gan patērētājiem nodrošina iespējas salīdzināt dažādu tirgotāju vai viņu tirdzniecības vietu preču cenu līmeņus.

  PTAC ieskatā liela nozīme ir tam, lai tiktu salīdzinātas kvalitātes un izmantošanas ziņā līdzīgu preču cenas un reklāmas sniedzējs spēj pierādīt to, ka attiecīgās preces patērētājiem ir piedāvātas par attiecīgo cenu.

  Tāpat PTAC atzīmē, ka patlaban notiek arī darbs pie Cenu norādīšanas vadlīniju grozījumu izstrādes, kurās tirgotājiem tiks sniegts arī skaidrojums par būtiskākajiem kritērijiem salīdzinošās reklāmas veidošanai.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē