• Latgalē lācis uzbrucis «Latvijas valsts mežu» darbiniekam

  Dzīvnieku uzvedība
  Ziņu aģentūra LETA
  15. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Žīguru meža masīvā lācis otrdien uzbrucis AS «Latvijas valsts meži» (LVM) darbiniekam, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

  Cietušais ir uzņēmuma darbinieks, kurš uzbrukuma brīdī pildīja darba pienākumus un apsekoja jaunaudzi. Uzbrukums noticis aptuveni plkst.11.30.

  Kotovičs skaidroja, ka darbinieks, apsekojot jaunaudzes, krūmos sadzirdējis tādu kā pīkstienu. Lai aizbaidītu dzīvnieku, darbinieks sasitis plaukstas, taču tajā pašā laikā no krūmiem izlēcis lācis. 

  Cenšoties izvairīties no iespējamā uzbrukuma, darbinieks mēģinājis bēgt, taču ir paslīdējis un nokritis. Lācis uzbrucis vīrietim, sakožot viņu kājā.

  LVM darbiniekam lāci izdevies aizbaidīt, sperot un skaļi kliedzot. Pēc tam vīrietis devies uz automašīnu un braucis uz Balvu slimnīcu.

  Kotovičs arī informēja, ka, pēc šuvju uzlikšanas, darbinieks no medicīnas iestādes ir devies mājup.

  Tāpat viņš atzīmēja, lai arī lāču populācijai pašlaik Latvijā ir tendence pieaugt un mežos arvien vairāk novērotas dzīvnieka pēdas, līdz šim šādi uzbrukumi nav reģistrēti. 

  Kotovičs arī sacīja, ka pašlaik notiek situācijas izvērtējums. Turklāt, ņemot vērā, ka lācis Latvijā ir aizsargājamo dzīvnieku sarakstā, tiks piesaistīta arī Dabas aizsardzības pārvalde.

  Jau ziņots, ka LVM pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 405,295 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas pieauga par 71,4% – līdz 130,354 miljoniem eiro. 

  LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē