• Iekļuvi avārijā? Kā pareizi aizpildīt saskaņoto paziņojumu?

  Auto
  Santa.lv
  Santa.lv
  5. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs no video
  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) apkopojis biežākās kļūdas, ko autovadītāji pieļauj aizpildot saskaņotos paziņojumus.

  «Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumos (turpmāk – CSNg) iesaistītie kļūdās zīmējot negadījuma shēmu, kā arī norādot negadījuma apstākļus,» informē LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics, piebilstot, ka līdzīga statistika vērojama gan aizpildot Saskaņoto paziņojumu drukātā formā, gan arī elektroniski – LTAB OCTA mobilajā lietotnē.

  Saskaņotajā paziņojumā CSNg iesaistītajiem jāuzzīmē negadījuma skice sadursmes brīdī, norādot brauktuvju plānu, transportlīdzekļu kustības virzienus, to stāvokli sadursmes brīdī, ceļa apzīmējumus, ielu vai ceļu nosaukumus.

  «Diemžēl daudzos aizpildītajos Saskaņotajos paziņojumos, redzam, ka autovadītāji attēlojuši spēkratus tādā stāvoklī, kādi tie ir jau pēc CSNg, kā arī nav norādījuši transportlīdzekļu kustības virzienus,» skaidro LTAB valdes loceklis.

  Tāpat novērojamas kļūdas vai neprecizitātes, norādot negadījuma apstākļus.

  «Ir situācijas, kad Saskaņotajā paziņojumā negadījuma apstākļi nav atzīmēti vispār, tie ir pretrunīgi vai neatbilst skicē attēlotajai transportlīdzekļu izvietojuma shēmai,» norāda J.Stengrevics, mudinot autovadītājus vairāk fiksēt negadījuma apstākļus ar fotokameras palīdzību: «LTAB OCTA mobilā lietotne ļauj pievienot Saskaņotā paziņojuma aizpildītājiem dažādus foto vai video materiālus, savukārt pildot drukāto Saskaņoto paziņojumu, fotogrāfijas var vēlāk iesūtīt apdrošinātājam papildus.»

  J.Stengrevics arī norāda uz biežākajiem stereotipiem autovadītāju rīcībā, kas nereti kļūst par šķērsli Saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai.

  «Pirmkārt, CSNg iesaistītajiem savā starpā nav jāizlemj, kurš bijis negadījuma izraisītājs, un kurš – cietušais. Abām pusēm jāvienojas par negadījuma apstākļiem un pēc iespējas precīzāk tie jāfiksē Saskaņotajā paziņojumā, kas ļaus apdrošinātājam objektīvi izvērtēt notikušo un noteikt, kurš no iesaistītajiem bijis negadījuma izraisītājs. Otrkārt, nav būtiski, kura no pusēm aizpilda paziņojuma A (zilo) vai B (dzelteno) sadaļu. Svarīgi, lai abas puses spēj vienoties par CSNg norises laiku, vietu un apstākļiem, kā arī precīzi attēlo negadījuma skici sadursmes brīdī,» stāsta LTAB valdes loceklis, piebilstot, ka ļoti svarīgi, lai abas negadījumā iesaistītās puses Saskaņotajā paziņojumā norādīto informāciju būtu apliecinājušas ar saviem parakstiem.

  Lai mudinātu autovadītājus pēc CSNg vairāk izmantot saskaņotos paziņojumus un skaidrotu to pareizu aizpildīšanu, LTAB aprīlī īsteno informatīvo kampaņu «Saskaņotais paziņojums Tev vienmēr līdzi!».

  «Kampaņas ietvaros Modes un dzīvesstila tirdzniecības centrā “Spice” līdz 21.aprīlim būs izvietota interaktīva ekspozīcija, kas ļaus apmeklētājiem iepazīties ar to, pie kādiem apstākļiem iespējams aizpildīt saskaņoto paziņojumu, to pareizu aizpildīšanu, un tipiskākajām kļūdām, ko pieļauj autovadītāji aizpildot saskaņoto paziņojumu. Tāpat Valsts policijai un vairākiem degvielas uzpildes staciju tīkliem plānojam piegādāt kopumā 55 tūkstošus drukātos Saskaņotā paziņojuma veidlapas. Vienlaikus visu aprīli, kopā ar satiksmes drošības ekspertiem, dažādos masu informācijas līdzekļos skaidrosim autovadītājiem to kā pareizi aizpildīt Saskaņoto paziņojumu,» informē J.Stengrevics.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē