• FOTO un VIDEO: Kā šodien Maskavā atvadās no Alekseja Navaļnija (papildināts)

  Aleksejs Navaļnijs
  Marta Kalniņa
  1. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Aleksejs Navaļnijs
  Foto: Wikimedia
  Aleksejs Navaļnijs
  Šodien zemes klēpī guldī Krievijas cietumā mirušo varas opozicionāru Alekseju Navaļniju. Viņa bēru rīkošanai Maskavā no Kremļa puses tika likti dažādi šķēršļi, taču jau stundu pirms ceremonijas ļaužu upe plūda uz baznīcu, kur notika atvadu dievkalpojums.

  Līdz atvadu dievkaplojumam bija vēl stunda, bet ļaudis jau krietnā pulkā bija sapulcējušies pie baznīcas. Lai gan pirms tam piesardzīgākie izteica bažas, ka Navaļnija pavadītājus ar Kremļa rīkojumu fotografēs un vēlāk bargi sodīs par piedalīšanos opozicionāra bērēs, daudzus šāda iespējamība nenobiedēja. Līdz baznīcai bija izveidojusies 1,3 kilometrus gara rinda.

  Navaļnija zārks nogādāts baznīcā.
  Navaļnija zārks nogādāts baznīcā.

  Navaļnija domubiedri atzīst, ka ir saviļņoti par cilvēku drosmi un videokadriem no baznīcas teritorijas. Vaicāti, vai nav baidījušies šurp nākt, daudzi citēja Navaļniju – viņš nebaidījās, un arī es nebaidos. Šis sauklis ļaužu pūlī skan ik pa laikam.

  Lai gan vēl vakar vakarā bēru organizētājiem neviens nebija gatavs piešķirt katafalku, lai nogādātu Alekseja mirstīgās atliekas uz baznīcu, naktī šī problēma tika atrisināta. Katafalku ļaudis sagaidīja ar aplausiem. Kad viņa zārks tika ievests baznīcas teritorijā, ļaudis skandēja Navaļnija vārdu.

  Aleksejs nomira cietumā. Viens. Bet šodien viņam apkārt ir tūkstošiem cilvēku, kas tic, ka ir iespējams mainīt šo valsti. Šodien viņi atkal bija vienoti savā pārliecībā. «Krievija būs brīva!» sauca cilvēki pie baznīcas.

  Atvadu dievkalpojums. Aleksejs Navaļnijs.
  Atvadu dievkalpojums. Aleksejs Navaļnijs.

   

   

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē