FOTO: Māksla un kāposti. Viesos pie Klaipiņu saimniekiem Līgas un Ulvja Trēgeriem

LĪGAS TRĒGERES vecāki sāka nodarboties ar kāpostu audzēšanu jau padomju laikos, kad viņa vēl nebija dzimusi. Nu ar vīru ULVI saimniecībā iesaistījušies ar pilnu krūti, piešķirot tai jaunas krāsas, garšas un formas.
Gunta Šenberga
Foto: Ieva Andersone un no Trēgeru ģimenes albuma

Klaipiņu DOSJĒ

• Saimniecība atrodas Slampē, Tukuma novadā.
Klaipiņus dibinājuši Juris un Mairita Trēgeri, bet nu tajā saimnieko nākamā paaudze – Trēgeru meita Līga un viņas vīrs Ulvis.
• Audzē apmēram pusmiljonu kāpostaugu – galviņkāpostus, kolrābjus, Savojas kāpostus jeb virziņkāpostus un Briseles jeb rožu kāpostus.
• Galviņkāpostus pārdod svaigus un skābētus, pārējos – svaigus. 
• Produkciju piegādā veikalu tīkliem, kā arī vairumtirdzniecības bāzēm, kas to tālāk izplata Rīgas veikalos.

 

Pirmajā gadā Ulvis un Līga 8000 kolrābju stādu iestādīja divatā ar rokām, mazo lāpstiņu un lejkannu.

Var teikt, ka Līga jau ir piedzimusi kāpostos. Viņas vecāki Juris un Mairita Trēgeri kāpostus sāka audzēt vēl padomju laikos. Viņi abi ir beiguši Lauksaimniecības akadēmiju – Juris ir inženieris, Mairita ir ekonomiste. Tāpat kā daudziem jaunajiem speciālistiem, tolaik dārzeņu audzēšana ļāva nopelnīt kādu lieku rubli. Kad padomju laiki beidzās, viņi nodibināja savu saimniecību Klaipiņi, un kāpostu audzēšana un skābēšana kļuva par vienīgo iztikas avotu un veiksmīgu biznesu.

Audzēšanas un skābēšanas tehnoloģija bija noslīpēta līdz spīdumam – lai viss ne tikai izdotos tik labi, cik vien iespējams, bet arī nepadarītu saimniekus par kāpostu vergiem. «Jūlijā, kad lielie darbi padarīti un kāposti tik ņemas kuplumā, mierīgi varējām iet atvaļinājumā,» stāsta Mairita. 

Protams, gan kāpostu ravēšanu pavasarī, gan galviņu novākšanu rudenī dabūja izbaudīt arī Trēgeru bērni – Līga un viņas vecākais brālis Jānis. Taču vecāki necentās viņus paturēt kāpostu laukā. Mācīšanās un izglītība ģimenē vienmēr ir augstu vērtēta. Jānis pabeidza elitāro Rīgas Valsts 1. ģimnāziju un pēc tam zviedrus – Rīgas Ekonomikas augstskolu jeb Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā. Līga iestājās lietišķajos jeb Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Tad – pirms desmit gadiem – viņa satika Ulvi, un tālāk jau viss risinājās tā, it kā viņi īpaši gatavotos kļūt par nākamajiem kāpostu karaļiem. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē