«Nepateicība ir pasaules alga.» Advokāts Jānis Kārkliņš

«Bez atlīdzības uzņemamies aizstāvību lietās, ja redzam, ka kaut kas notiek netaisnīgi, bet ir skaidrs, ka paši saviem spēkiem cilvēki galā netiks. Apzināmies, cik svarīgi nepalikt malā: ja neko nedarīsim, nenāksim palīgā – taisnīgums neuzvarēs,» saka Jāņa Kārkliņa advokātu biroja vadošais partneris JĀNIS KĀRKLIŅŠ.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

Šoferis apstājās, izkāpa un vērsās pret puiku – nogrūda viņu zemē un ar fizisku spēku pārmācīja. 

Advokātu birojs jau kopš labdarības organizācijas ziedot.lv pirmsākumiem sniedz tai juridisko palīdzību. Savukārt izvēloties trīs spilgtākās pro bono aizstāvības lietas, kurās birojs nācis palīgā, ir acīmredzams, ka ­vairums no tām saistītas ar bērniem.  

Bērna pikošanās un krimināllieta

«Reiz birojā vērsās ģimene ar lūgumu palīdzēt, jo kāds svešs vīrietis bija vardarbīgi pārmācījis viņu skolas vecuma bērnu. Proti, puika, pēc skolas stāvot sabiedriskā transporta pieturā, mētājās ar sniega pikām un ar vienu no tām iemeta garām braucošam auto. Šoferis apstājās, izkāpa un vērsās pret puiku – nogrūda viņu zemē un ar fizisku spēku pārmācīja. 

Panācām krimināllietas ierosināšanu pret vīrieti, kurš uzbruka zēnam. Viņš bija pārsteigts, taču, saprotot situācijas nopietnību, vienojās slēgt izlīgumu ar ģimeni un samaksāt bērnam kompensāciju aptuveni 1500 eiro apmērā. 

Kad ģimene ieradās pie mums, uzņēmāmies šo lietu bez maksas, vienīgi norunājām, ka kompensācijas saņemšanas gadījumā ģimene segs ar lietu saistītos tiešos izdevumus – aptuveni 200 eiro. Interesantākais, ka pēc naudas saņemšanas ģimene neko ­neatcerējās par vienošanos un vairs necēla telefonu. Kā saka, nepateicība ir pasaules alga. Biroja izrakstītais rēķins par izdevumu segšanu jau vairākus gadus ir neapmaksāts – šo summu esam norakstījuši.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+