• Rēzijas Kalniņas vīrs Ainārs: Reizēm ir tā, ka vairs nevaram viens bez otra izturēt

  Slavenības
  Evija Kalnbērza
  21. augusts, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64 no Privātā Dzīve žurnāla
  Darba pilnas rokas šovasar ir aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas vīram – Berlīnes Komiskās operas diriģentam. Sarunā ar PDz viņš atklāj, kā attālums iespaido laulību un kā klājas slavenajai sievasmātei Helgai Dancbergai, kurai šobrīd ikdienā nepieciešama palīdzība.

  Diriģē, sviedriem līstot

  «Kopš jūlija esmu mājās. Atbraucu tieši savā 41. dzimšanas dienā, un jau pēc divām dienām sākās mēģinājumi ar Jūrmalas jauniešu orķestri. Pirms tam vēl biju Velsā, kur skaistā festivālā diriģēju BBC orķestri,» stāsta diriģents Ainārs Rubiķis. Liela daļa viņa ikdienas paiet Berlīnē, bet Latvijā – ģimenes mājā Mārupē, kur dzīvo kopā ar sievu Rēziju Kalniņu. Rubiķis ir enerģijas pārpilns. Pēc Jūrmalas festivāla divarpus stundu garā atklāšanas koncerta Dzimuši Latvijā diriģents paziņo: būtu gatavs nodiriģēt vēl vienu koncertu!

  «Jaunieši dod man milzu enerģiju,» saka Rubiķis, kuram jau pēc koncerta pirmās daļas krekls bija slapjš līdz pēdējai vīlītei. «Gandrīz vienmēr starpbrīdī kreklu nomainu pret tīru. Gadās arī, ka sapūš caurvējš… Jādomā par veselību un fizisko formu. Lai būtu enerģija, ēdu līdzīgi kā sportisti – šķiedrvielām bagātu uzturu. Galvenais – lai nejūtu smagumu,» stāsta viņš.

  Ar Rēziju sazvanās nakts vidū

  Ainārs un Rēzija ir precējušies jau sešus gadus, taču daudz laika pavada katrs savā pasaules malā. «Reizēm ir tā, ka vairs nevaram viens bez otra izturēt…

  Un nekad nav bijis tā, ka viens otram esam par daudz. Cik spējam satikties, tik spējam. Ik pa laikam braucu mājās kaut uz divām dienām vai arī Rēzija atbrauc pie manis uz Berlīni.

  Gadās, ka plānoju brīvdienās mājās izskatīt nākamo programmu, bet, kad dodos prom, atklāju, ka tā arī neesmu izņēmis notis no somas, jo gribas laiku veltīt tikai sievai, suņiem, kaķim un mājai. Īpaši laba sajūta ir tad, kad ar abām rokām vari ierakties zemē vai pļaut zāli. Tas dod spēku!» saka Ainārs.

  Rēzija Kalniņa kā režisore iestudējusi operu Rigoleto ar Jeruzalemes Mūzikas akadēmijas studentiem. «Vakar vēlu naktī mēs sazvanījāmies, kad piebraucu pie mājas vārtiņiem, un ilgi, ilgi runājām,» stāsta viņš. Tas tādēļ, lai netraucētu Aināra mammu, kas pāra prombūtnē pieskata viņu mājdzīvniekus. Tagad, būdams Latvijā, diriģents nebeidz vien priecāties par saviem četrkājainajiem draugiem Umku un Rumī.

  «Vecākais ir vācu špics, un viņa vārds ir Umka – kā lācītim no kādas multfilmas. Vārds viņu iespaidojis – suns ir viltīgs un gudrs. Savukārt amerikāņu špics Rumī nosaukts indiešu dzejnieka vārdā un ir ļoti mierīgs. Mājas karalis numur viens, protams, ir runcis Nikijs, kura priekšā visi klanās. Sākumā viņam bija grūti pieņemt suņu ienākšanu mājās. Tagad gan viņi ir kā stabila ģimene, un mēs viņu darīšanās nejaucamies,» smejot stāsta Ainārs.

  Sievasmātei palīgi atrasti

  Nesen Rēzija Kalniņa sociālajos tīklos meklēja palīdzību. Viņa atklāja, ka steidzami nepieciešams cilvēks, kas ikdienā palīdzētu aprūpēt viņas mammu aktrisi Helgu Dancbergu. «Šis jautājums ir atrisinājies. Ļoti daudz cilvēku atsaucās – gan sniedza padomu, gan nāk palīgā. Vienu meiteni uzaicināju arī uz savu koncertu. Esmu visas mūsu ģimenes vārdā ļoti pateicīgs visiem šiem cilvēkiem. Nekad nevaram zināt, kad mums pienāks kāds lūzuma punkts. Rēzijas mammai šobrīd ir grūti fiziski, bet ar domāšanu un runāšanu viss ir kārtībā. Pats arī, cik varu, viņai palīdzu,» pastāstīja Ainārs.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē