• Kā atpazīt pēcdzemdību depresiju – psiholoģes padomi

  Pēcdzemdību depresija
  Santa.lv
  Santa.lv
  13. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixaby
  Mūsdienu pasaulē normāli ierastais darba laiks ir piecas dienas nedēļā pa astoņām stundām, un pārējā laikā cilvēks var atpūsties vai nodoties personīgām interesēm.

  Taču, kļūstot par māmiņu, sieviete faktiski ir darbā režīmā 24/7. Negulētās naktis, uzkrātais pārgurums, bieži vien vēl apkārtējo neizpratne – šis dzīves posms pat oficiāli tiek dēvēts par atvaļinājumu! Nav brīnums, ka sieviete, jo sevišķi – ja tas ir pirmais bērns, nav īsti apzinājusies, kas viņu gaida, un tad jau nav ilgi jāgaida arī līdz pēcdzemdību depresijas pazīmēm.

  Par šo emocionālo traucējumu veidu STV Pirmā! raidījumā “Māmiņu klubs” runā psiholoģe un četru bērnu māmiņa Vita Kalniņa.

  “Mēs tagad runājam drīzāk par emocionālajiem traucējumiem pēc dzemdībām. Sieviete par bērniņu rūpējas, bet vai izbauda šo mammas lomu – nē, īsti ne.

  Tie var izpausties kā nomāktība, raudāšana, bet tikpat labi – par depresiju var liecināt arī pārāk aktīvs, “uzvilkts” stāvoklis, kad mamma ne uz brīdi nespēj palikt mierā, viņai visu laiku vēl kaut kas jāpaspēj, jāizdara, jāsaorganizē.

  Agrākos laikos, kad cilvēki vēl dzīvoja vienkāršāk un par “pēcdzemdību depresiju” neviens to nesauca, šāda jaunās māmiņas nomāktība bija signāls apkārtējiem, ka sieviete ir pārgurusi, viņai visa ir par daudz, vajadzīga tuvinieku palīdzība. Un parasti viņa tādu arī saņēma, atjaunojās, un varēja doties pa dzīvi tālāk.”

  Psiholoģe sarunā izsaka arī daudz citu vērtīgu atziņu – ir vērts noskatīties!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē