• Cik ātri pēc slimošanas var atgriezties dārziņā?

  Slimību ABC
  Zane Kazāka
  Zane Kazāka
  6. novembris, 2019
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Bērnu slimošana ir aktuāla tēma ikvienā ģimenē. Lai cik daudz pūļu ieguldītu imunitātes stiprināšanā, no saslimšanas pilnībā nevar izvairīties neviens. Daudziem vecākiem aktuāls ir arī jautājums – cik ātri bērns drīkst atgriezties dārziņā pēc slimošanas? Konsultē Liene Smane, medicīnas doktore, pediatre Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.
  Nākamais: Vēdera vīrusi

  Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pilnībā atjaunotu organisma aizsargspējas un atgūtu spēku pēc slimošanas? Un cik ilgi bērns var pārnēsāt slimību izraisošus vīrusus un būt drauds apkārtējiem? Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre Liene Smane skaidro, ka visbiežāk reģistrētās akūtās bērnu slimības nosacīti var iedalīt trijās lielās grupās un katrai slimībai ir savs inkubācijas periods, kā arī laiks, cik ilgi mazo slimnieciņu vajadzētu izolēt no apkārtējiem.

  Elpceļu slimības

  Elpceļu jeb akūtās respiratorās slimības izraisa dažādu grupu vīrusi un baktērijas. Tās izpaužas ar tādiem klasiskiem simptomiem kā paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, iesnas, iekaisušas acis, kakla sāpes, galvassāpes, nogurums, samazināta apetīte un sāpes muskuļos.

  Lai arī bērnam vairs nav ne paaugstināta temperatūra, ne iesnas, ne klepus un mazais kopumā jūtas labi, pediatre Liene Smane iesaka paturēt bērnu mājās nedēļu pēc tam, kad visi simptomi jau ir izzuduši.

  Daktere skaidro, ka organismam ir nepieciešams laiks, lai tas pēc slimošanas atjaunotos. Papildu nedēļa mierīgā režīmā bez liekas slodzes palīdz bērnam kārtīgi izgulēties, atjaunot ēšanas režīmu un vienkārši atpūsties no slimošanas, kas paņēmusi daudz spēka.

  Ja bērnu ved uz dārziņu jau pirmajā vai otrajā dienā pēc simptomu izzušanas, imūnā sistēma vēl nav paspējusi atjaunoties un pastāv liels risks, ka bērns tuvākajā laikā var saķert citu vīrusu vai bakteriālu slimību. Jāatceras, ka īpaši uzņēmīgi pret slimībām ir bērni līdz divu gadu vecumam, jo viņu imūnā sistēma vēl nav pilnībā attīstījusies.

  Raksta turpinājums:

  Nākamā lapa

  1 komentārs

  Zvlkx
  Viegli pateikt, ka ar iesnām bērnu uz dārziņu vest nevajag, bet vai ģimenes ārsti dod slimības lapu bērna vecākiem, ja bērnam ir iesnas bez temperatūras? Pie tam ir bērni, kam teju nepārtraukti aukstajā periodā ir iesnas, dažas dienas vairāk, tad kādu nedēļu mazāk, tad atkal vairāk, bet ne temperatūras, ne citu komplikāciju nav - tad viņus vispār nevar vest uz dārziņu?

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē