Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Augusta darbi dārzeņu dobē

    Darbi augustā
    Solvita Zeipiņa
    1. janvāris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: pixabay
    Ir pienācis augusts – ražas vākšanas laiks, kad vari priecāties par vasarā izaugušajiem dārzeņiem un sakneņiem. Bet nezaudē modrību cīņā ar kaitēkļiem un slimībām! Lasi, ko vēl var sēt augustā.
    • Tradicionāli augustā turpinās gurķu, tomātu, ķirbju, kabaču, cūku pupu, zirņu ražas laiks un sākas intensīvais ražas laiks ķiplokiem, sīpoliem, sakņaugiem.
    • Lai iegūtu labu sīpolu kvalitāti, tos novāc tad, kad tie ir pilnīgi nobrieduši – to ietekmē gan gaisa temperatūra, gan nokrišņi. Sīpolus vāc augusta beigās vai septembrī, atkarībā no šķirnes. Ieteicams ražu vākt saulainā laikā, kad 60 – 80 procenti lakstu ir nokrituši vai sāk vīst.
    • Novāc ziemas ķiplokus. Augustā vai septembrī vāc arī vasaras ķiplokus. Gatavību nosaka tas, ka neatdalās ķiploku daiviņas. Lai labāk uzglabātos un samazinātu slimību inficēšanās risku, ieteicams nogriezt stublājus 15 – 20 cm garumā.
    • Klāt arī agro un vidēji agro kartupeļu novākšanas laiks. Par to liecina nokaltušie laksti un bumbuļiem izveidojusies izturīga miziņa, kura, viegli paberzējot, nenāk nost.
    • Joprojām vari sēt rudens salātu un citu lapu dārzeņu, garšaugu šķirnes. Sējot spinātus rudens ražas ieguvei, palielini izsējas normu par vidēji piektdaļu.
    • Iesēj skābenes!
    • Ja vajag, pārstādi rabarberus, lai tie pagūst labi iesakņoties.
    • Iespējams, ka siltumnīcā gurķiem parādījusies neīstā miltrasa, tās izplatīšanos veicina slikta gaisa aerācija, augsts gaisa mitrums, ūdens pilieni uz augu lapām, stādījuma blīvums, kā arī nezāles – tās uzskata par galveno infekcijas avotu. Lai no neīstās miltrasas izvairītos, jāizvēlas slimību izturīgas šķirnes un jānodrošina optimāli augšanas apstākļi. Vai arī, parādoties slimībai, jālieto sistēmas iedarbības fungicīdi.
    Neīstā miltrasa ir nozīmīga slimība. Tādēļ svarīgi pēc ražas no siltumnīcas izvākt visas augu atliekas un iznīcināt nezāles.
    • Ja nepieciešams un ja vēlies, augusta sākumā burkānus atkārtoti pabaro ar kompleksajiem minerālmēsliem, kuru sastāvā ir arī magnijs un mikroelementi. Atsevišķus elementus (boru, varu un mangānu) nodrošini ar papildmēslošanu caur lapām. Bors samazina sakņu plaisāšanu. Slāpekļa trūkums ietekmē burkāniem raksturīgās krāsas intensitāti.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē