Santa.lv
  • 20.04.2023
  • Vai nektarīns izaugs arī manā dārzā?

    Indra Ozoliņa
    Foto: Shutterstock
    3/10Konteinerstādu vai kailsakni?

    Konteinerstādu vai kailsakni?

    Pamatā nektarīniem var iegādāties konteinerstādus, jo kauleņkokiem pavasarī sausā un saulainā laikā ir ļoti jutīgas saknītes, kas mēdz ātri iekalst. Vai saknītes ir dzīvas, var pārbaudīt ļoti vienkārši – tās mazliet paskrāpējot. Ja apakšā ir balts, tad viss kārtībā, bet, ja izteikti brūnganīgi dzeltens, tad tās ir cietušas un kociņš var arī neaugt. 

    Konteinerstādu var stādīt visu veģetācijas laiku, kad zemē ir pietiekams mitrums. Galvenais ir līdz stādīšanai atcerēties podiņu apliet, jo augsne tajā ātrāk izžūst. Savukārt kailsakņu stādi jāpērk un jāstāda pavasarī līdz pumpuru plaukšanai, no marta beigām līdz maija sākumam, vai arī pēc lapu nobiršanas oktobrī līdz laikam, kad iestājas pastāvīgs sals. 

    Nākamā lapa

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk