• Balkona puķes ir jāmēslo bagātīgi! Kā to pareizi darīt?

  Dārzs
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  15. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: adina munteanu / Shutterstock
  Lielais noslēpums atklāts: lai puķes kastēs un podos krāšņi ziedētu, tās ir jāmēslo! Puķu kaste nav vieta, kur augus badināt un radināt iztikt pašu spēkiem. Lūk, noderīgi ieteikumi, kā to labāk darīt!
  • Stādot puķes visai vasarai, kastē var iejaukt sauju kāda granulētā ilgas iedarbības (trīs vai sešu mēnešu) mēslojuma – tas būs pamats visai vasarai.
  • Sevišķi ēdelīgas ir begonijas un petūnijas. Tās jāmēslo katrā (!) laistīšanas reizē. Ikdienas mēslošanai piemērots 0,1–0,15% barības šķīdums, t. i., 1–1,5 grami jeb 1–1,5 kubikcentimetri (ja izmanto šķidro mēslojumu) kompleksā mēslojuma ziedošiem augiem uz litru ūdens. Ja jāaplaista vairākas kastes, tad 2–3 tējkarotes mēslojuma uz spaini. Pārējās samierināsies ar nedaudz retākām ēdienreizēm.
  • Vasaras puķēm stādīšanai podos un kastēs dārzkopības preču veikalu plauktos var iegādāties speciālus substrātus. Tomēr, lai puķes vēl krāšņāk ziedētu, arī šim gatavajam substrātam ieteicams pievienot biohumusu jeb slieku kompostu. Tas kompensēs reizes, kad būs aizmirsies augiem iedot mēslojumu. Tāpat jālasa informācija uz substrāta iepakojuma, jānoskaidro, kas ir tā sastāvā.
  • Ļoti labi, ja substrāts satur arī mālu – tam piemīt spēja uzsūkt lieko mitrumu, bet, kad substrāts puķu podā kļūs sausāks, māls ar šo mitrumu padalīsies. Tādā veidā tiek regulēta ūdens piegāde augam. Arī augu sakņu sistēmai ir svarīga māla klātbūtne substrātā. Mālu substrātam var pievienot arī katrs pats. Tikai svarīgi pārliecināties, lai augsnes reakcija būtu vidēji skāba – pH 5,4. Ja augsne būs pārāk skāba vai vāji skāba, vairumam augu būs grūti uzņemt barības vielas. Bet, protams, ir arī augi, kam vairāk patiks skāba augsne – pH 4,5. Piemēram, jau minētajām begonijām. 
  • Izmanto satrūdējušus kūtsmēslus. Labākais, ko savām vasaras puķēm podos sniegt! Poda vai balkona kastes pašā apakšā klāj slāni ar šo kārtīgi satrūdējušo organisko mēslojumu, tam pa virsu slāni substrāta, un puķes augs griezdamās. 
  • Vasaras sākumā, kamēr stādiņi vēl mazi un lapas tikai veidojas, reizi nedēļā pabaro tos ar kalcija nitrātu. 
  • Kad zaļais augums izveidojies, svarīgi panākt, lai sāk veidoties arī ziedpumpuri. Tāpēc vasaras puķes laista ar mēslojumu, kurā ir vairāk fosfora (P).
  • Kad puķes jau zied, tās jāpabaro ar mēslojumu, kurā pārākumā ir fosfors (P) un kālijs (K), bet slāpekļa (N) maz. Tas veicinās ziedpumpuru veidošanos un nodrošinās, lai ziedu skaits būtu bagātīgs un krāsa spilgta.
  • Augustā var sākt mēslot ar tādu barības vielu šķīdumu, kurā kālijs (K) ir pārākumā. Tas veicina sēklu veidošanos un nobriešanu rudenī. Jo lielāks augs, jo bagātīgāk tas jāmēslo. 

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē