• Filmu Dvēseļu putenis demonstrēs ASV telekanāls HBO

  Kino un TV
  Santa.lv
  Santa.lv
  2. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Raimonds Birkenfelds
  Filma Dvēseļu putenis (Blizzard of Souls) turpina ceļu pasaulē: vēsturisko kara drāmu demonstrēs HBO. No nākamā gada 1. janvāra visā Centrāleiropā būs skatāma filmas nacionālā 123 minūšu versija.

  “Šī filma uzrunā un rezonē ne tikai ar visu Latvijas iedzīvotāju sirdīm, bet arī veiksmīgi konkurē pasaules tirgū. Skatītāji meklē šāda veida filmas ar lielu drāmu, spriedzi, tempu, darbību, mīlestību un emocijām,” norāda filmas starptautiskās pārdošanas aģents Maikls Verners (Michael Werner) no Zviedrijas kompānijas Eyewell’s.

  Līdz šim vienošanās par filmas demonstrēšanu ir noslēgta arī ar izplatītājiem Korejā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Šveicē, ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Īrijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Jau ziņots, ka Lielbritānijā filmas starptautiskā 104 minūšu garā versija uz lielajiem ekrāniem iznāca ar nosaukumu Strēlnieks (The Rifleman), un tās angļu valodā dublētā versija tiks izplatīta arī citās angliski runājošajās teritorijās.

  Lai veicinātu tālāku sadarbību, filmas starptautiskās pārdošanas aģents Maikls Verners prezentēs filmu Amerikas filmu tirgū (The American Film Market), kas šogad norisināsies tiešsaistē. Amerikas filmu tirgū satiekas kino profesionāļi no vairāk nekā 70 valstīm, un dalībnieku kopējais skaits pārsniedz 7000, to skaitā filmu izplatītāji, pārdošanas aģenti, festivālu direktori, finansētāji, producenti un pasaules preses pārstāvji.

  Kopš filmas nonākšanas uz lielajiem ekrāniem 2019. gada 8. novembrī to paguvuši noskatīties jau vairāk nekā 250 000 skatītāju. Dvēseļu putenis ir kļuvusi par visu laiku skatītāko filmu Latvijas kinoteātros atjaunotās Latvijas kino vēsturē, pārspējot tādus populārākos ārzemju kino kases grāvējus kā Titāniks un Avatars.

  Vēsturiskā kara drāma Dvēseļu putenis pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

  Filmu veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, galvenais operators, Starptautiskajai Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO nominētais Valdis Celmiņš, komponiste, Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, producente Inga Praņevska, aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija Kultfilma un citi.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē