Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Pieci praktiski padomi, kā izvēlēties barošanas krēsliņu mazulim

    Mans Mazais
    Sindija Meluškāne
    Sindija Meluškāne
    3. jūlijs, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Freepik
    Par to, kā izvēlēties bērnam atbilstošu barošanas krēsliņu, konsultē fizioterapeite Vija Tračuma un pieredzē dalās mamma Sindija.

    «Kamēr meita pati vēl nebija apsēdusies, baiļojos viņu likt barošanas krēsliņā un nereti izlīdzējos ar autosēdeklīti, bet nu, kad meitai jau astoņi mēneši, ir pienācis laiks izvēlēties pašai savu krēsliņu. Tas, ka mūsdienās ir tik plaša preču izvēle, no vienas puses, protams, ir labi. No otras – man tas vienmēr rada milzu grūtības izvēlē.

    Gribas, lai ir labi, bet ne pārāk dārgi, un vēl, kā jau praktiskai latvietei, parasti gribas, lai prece kalpo pēc iespējas ilgāk.

    Saliekamo koka krēsliņu, kas uzticīgi kalpojis vecākajiem bērniem, jau sen esam atdevuši tālāk, un kaut kā negribas pirkt tieši tādu pašu, kaut gan ar šo krēsliņu bijām apmierināti. Tagad man vairs nešķiet svarīgi tas, ka krēsliņu var pārveidot par krēslu un galdiņu, jo parasti tas nozīmē to, ka visa ģimene sēž pie lielā galda, bet mazais bērns kaut kur blakus. Tiesa, ieguvums ir, ka krēsliņu un galdiņu var ērti izmantot arī zīmēšanai, veidošanai vai citām nodarbēm.

    Nevari izvēlēties, pavaicā citām mammām!

    Par laimi, gan es, gan ikviena cita mamma mūsdienās var izmantot brīnišķīgo iespēju pajautāt padomu un pieredzi citām mammām internetā. Noskatīju andelemandele.lv divus krēsliņus, kas šķita piemēroti, – latviešu dizaina  koka krēsliņu, ko var izmantot arī kā šūpuļzirdziņu, un Ikea plastmasas krēsliņu ar paplāti – un pavaicāju mammu forumā atsauksmes par abiem. 20 minūšu laikā man bija vairāki desmiti komentāru un pieredžu par abiem modeļiem. Saturīgi un noderīgi. Beigās izlēmām par labu Ikea krēsliņam. Ļoti draudzīga cena, viegli kopjams un viegli salokāms, ar iespēju bērnu tajā iesprādzēt. Nebūs piemērots mazākiem bērniņiem, kas paši vēl nesēž, jo nav regulējama muguriņa, taču, tā kā mūsu Dārta jau sēž, būs pašā laikā.»

    Kas jāņem vērā, izvēloties krēsliņu?

    Iesaka fizioterapeite Vija Tračuma:

    1. Mazulim, kas pats vēl nesēž, vairāk piemēroti ir krēsliņi ar regulējamu muguriņu, ko var nolaist pusguļus.
    2. Barošanas krēsliņi bez regulējamas muguriņas piemēroti tikai no tā brīža, kad bērniņš jau pats var stabili sēdēt un krēsliņā nesagāžas ne uz sāniem, ne uz priekšu vai atpakaļ.
    3. Svarīgi, lai krēsliņam ir drošības jostiņas un mazuli krēsliņā var piesprādzēt. Piesprādzēšana ir svarīga, lai sākumā mazulis neizkristu, bet vēlāk – neizkāptu. Jāpievērš uzmanība, lai sprādzītes ir drošas. Labākās un drošākās ir tās, kam lences iet pāri bērniņa pleciem un mazulis pats nevar atsprādzēt. Un atceries: bez piesprādzēšanas mazuli krēsliņā nedrīkst atstāt!
    4. Jāpievērš uzmanība, cik viegli vai grūti krēsliņu būs kopt, jo mazuļa ēšana pirmajos divos gados ir visai ķēpīgs pasākums. Visvieglāk kopjams ir plastmasas krēsliņš ar noņemamu paplāti.
    5. Ja ir ierobežota telpa, svarīgi pievērst uzmanību, vai un cik ērti krēsliņš ir salokāms un cik vietas tas aizņem, būdams salikts.  

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē