Attālināti mācīsies visas mācību iestādes Latvijā – no 1. līdz 12. klasei skolās, kā arī no pirmā līdz pēdējam kursam augstskolās.
Mācību process līdz 7.februārim attālinātā režīmā visiem – no 1.klases līdz augstskolas pēdējam kursam. Mērķis – epidemioloģiskās situācijas uzlabojums. Kopā mēs varam!
— Ilga Šuplinska (@ISuplinska) January 19, 2021
Kā ziņots, mācības attālināti 4. janvārī uzsāka 7.-12. klašu skolēni un profesionālo iestāžu audzēkņi, 11. janvārī mācīties atsāka skolēni no 5. klases, bet sākumskolas klasēs ziemas brīvlaiks tika pagarināts līdz 22. janvārim.
Citi lasa
Klātienē tiek īstenota klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības sestā studiju gada medicīnas studentiem. Atvērtas un klātienē notiek mācības speciālo izglītības iestāžu skolēniem un bērnudārzu audzēkņiem.
Izvērtējot epidemioloģisko situāciju, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) secinājis, ka bērnu vidū saslimstība ar Covid-19 nav mazinājusies , neskatoties uz to, ka viņi jau vairākas nedēļas neapmeklē skolu klātienē.
Tas liecina, ka bērni kopā ar vecākiem apmeklē citas vietas, kur notiek inficēšanās, kā arī pusaudži tiekas viens ar otru. Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati uz 18. janvāri rāda, ka stacionārā ar vidēji smagu un smagu slimības gaitu šobrīd ārstējas septiņi pacienti vecumā līdz 19 gadiem.
Epidemiologi skaidro, ka stacionārā nokļuvušie bērni inficējušies pirms aptuveni 3–4 nedēļām jeb gada nogales svētku brīvdienās, sākotnēji infekcijai noritot viegli vai pat asimptomātiski, kam sekojis straujš veselības stāvokļa pasliktinājums, ko sauc par multisistēmu iekaisuma sindromu bērniem (MIS-C, multisystem inflammatory syndrome in children).