• Vai Dombrovskis varētu kļūt par nākamo Latvijas Valsts prezidentu?

  Politika
  Santa.lv
  Santa.lv
  24. marts, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA / Zane Bitere
  Vai patiesībai atbilst publiskajā telpā izskanējušās ziņas, ka pašreizējais Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis būtu gatavs kandidēt uz Latvijas Valsts prezidenta amatu – par to viņš stāsta TV24 raidījumā «Nedēļa. Post scriptum.»

  Jautāts, kādiem kritērijiem vai apstākļiem būtu jāiestājas, lai viņš piekristu kļūt par kandidātu Latvijas Valsts prezidenta amatam, Valdis Dombrovskis viesa skaidrību: «Jāsaka, ka pašreiz es šajā sacensībā neplānoju iesaistīties. Ir ļoti daudz darāmo darbu Eiropas Komisijā gan saistībā ar atbalstu Ukrainai, gan saistībā ar ekonomisko attīstību, līdz ar to plānoju turpināt darbu Eiropas komisijā.»

  Dombrovskis atzina, ka dažādās spekulācijas par iespējamiem kandidātiem, kas izskanējušas publiskajā telpā, ir tikai un vienīgi Latvijas iekšēja lieta.

  «Es gribētu teikt, ka no Eiropas Komisijas puses mēs, protams, nevaram komentēt Valsts prezidenta izvēles procesu Latvijā vai jebkurā citā dalībvalstī. Tas ir strikti katrā dalībvalstī risināms jautājums. Tā ir Eiropas Komisijas oficiālā pozīcija, ka prezidentu izvēlēs, valdību veidošanās un citos šāda veida procesos mēs neiesaistāmies un tos neietekmējam,» sacīja Dombrovskis, piebilzdams, ka pats cieši seko līdzi politiskajiem procesiem Latvijā un nekad nav izslēdzis iespēju Latvijas politikā atgriezties.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē