• Teterevu fonds piešķir 50 000 eiro Covid-19 izpētei

  Nauda
  Santa.lv
  Santa.lv
  20. aprīlis, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: teterevufonds.lv
  Lai stiprinātu Latvijas zinātnieku un mediķu cīņu pret COVID-19 izraisošo SARS-CoV-2 vīrusu, Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris 50 tūkstošus eiro koronvīrusa izpētei. Pirmo atbalstu gūs divi Rīgas Stradiņa universitātes pētījumi.

  “Manam vīram vienmēr bijis svarīgi, lai mūsu darbība padarītu pasauli par nedaudz labāku vietu. Šodien, kad pandēmija skar pilnīgi ikvienu, ir pašsaprotami, ka Fonds arī sniedz savu artavu cīņai pret bīstamo vīrusu. Boriss bija ārsts, un Rīgas Stradiņa universitāte bija viņa augstskola. Boriss veltījis daudz tās izaugsmes veicināšanai, un viņš būtu lepns, zinot, ka tur tiek meklēti līdzekļi, kā pasargāt Latvijas mediķus un iedzīvotājus no šī koronvīrusa."

  "Esmu pārliecināta, ka arī Latvijas zinātnieki un mediķi spēj dot būtisku ieguldījumu vīrusa nāvējošās ietekmes ierobežošanai, tāpēc uzskatu par mūsu pienākumu viņus atbalstīt. Mums visiem kopā ir jāatrod veids, kā savaldīt šo vīrusu,” norāda mecenāte Ināra Tetereva.

  Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts sniedz savu artavu Rīgas Stradiņa universitātes diviem pētījumiem. Pirmais pētījums paredz, izmantojot kvalitatīvi ievāktu COVID-19 pacientu materiālu, noteikt cilvēka imunoloģiskos, ģenētiskos un vides faktorus, kas ietekmē SARS-CoV-2 izraisītās COVID-19 klīniskās izpausmes. Tas ir īpaši būtiski, lai varētu prognozēt slimības gaitu dažāda riska grupu pacientiem, un rezultāti varēs tikt izmantoti, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu.

  Pacientu materiāls tiks uzglabāts Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē. Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, vadošajām Latvijas slimnīcām un citām zinātniskajām institūcijām izveidoto pacientu materiāla biobanka varēs izmantot Latvijā noteikto vīrusa mutāciju tālākai izpētei un citiem ar COVID-19 nākotnes pētījumiem Latvijā un starptautiskā mērogā.

  Savukārt otrs pētījums paredz pievērst īpašu uzmanību mediķu aizsardzībai – ar virtuālās realitātes simulāciju palīdzību tiks uzlabota pareiza individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana sasirgušu pacientu ārstēšanas un uzraudzības laikā, tādejādi samazinot iespēju medicīnas darbiniekiem inficēties savās darbavietās.

  Turklāt šī pētījuma rezultāti būs operatīvi pielietojami slimnīcās Latvijā un arī citur.

  Fonds atbalstījis Rīgas Stradiņa universitāti kopš savas darbības pirmsākumiem. Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris dažādas stipendijas universitātes studentiem un pasniedzējiem - Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā līdz šim piešķirta jau 23 studentiem, savukārt studiju kursu modernizācijai kopumā piešķirta 91 mērķstipendija docētājiem, un atbalstīti citi projekti.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē