• Rīgā likumsargi no šausminošiem apstākļiem izņem četrus bērnus

  Alkoholisms
  Estere Jansone
  18. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Aizvadītājās nedēļas nogalē pašvaldības policisti Rīgā, Ķengaragā, no kāda mitekļa izņēmuši četrus mazus bērnus, kuri uzturējās antisanitāros apstākļos, informē Rīgas pašvaldības policija.

  Likumsargiem īpaši nepatīkama darba diena izvērtās 13.aprīlī. Rīgas pašvaldības policijas pēc Sociālā dienesta lūguma apsekoja kādas ģimenes dzīvesvietu Ķengaragā, lai pārliecinātos par bērnu drošību, sadzīves apstākļiem un pamatvajadzību nodrošināšanu. Miteklī policisti sastapa sievieti, kura bijusi pamatīgā alkohola reibumā, un četrus mazgadīgus bērnus, no kuriem jaunākajam bija vien deviņi mēneši.

  Policija novērtēja, ka dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi –

  netīras, lipīgas grīdas, nemazgāti trauki, izmētāti izsmēķi, pelni, papīri, ēdiena paliekas, atvērtas alkohola pudeles, dažādas mantas un drēbes.

  Pārbaudot personu datus, policisti konstatēja, ka bērnu mātei ir atņemtas aizgādības tiesības pār trīs bērniem, savukārt jaunākais bērns dzīvo pie viņas. Vienlaikus likumsargi noskaidroja, ka trīs vecākie bērni ikdienā dzīvo pie savas vecmammas, kura viņiem noteikta par aizbildni, tomēr konkrētajās brīvdienās bērni atbraukuši paciemoties pie mātes.

  Pārbaudē policisti noskaidroja, ka bērnu māte ir 4,4 promiļu reibumā.

  Lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli, uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāža. Pēc pārbaudes mediķi divus vecākos bērnus un deviņus mēnešus veco zīdaini nolēma hospitalizēt uz medicīnas iestādi, bet ceturtais bērns tika nogādāts pie vecmāmiņas.

  Ņemot vērā mātes reibumu un antisanitāros apstākļus dzīvesvietā, notikuma vietā tika pieņemts lēmums par zīdaiņa nošķiršanu no mātes. Vienlaikus par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu sākts administratīvā pārkāpuma process.

  Lai pārliecinātos par bērnu dzīvošanas apstākļiem, dienu vēlāk policisti ieradās arī pie vecmāmiņas, pie kuras dzīvo trīs vecākie bērni, un apsekoja viņas dzīvesvietu, kur sastapa visus trīs bērnus. Vienlaikus tika apsekota zīdaiņa tēva, kurš pēc pārbaudēm slimnīcā uzņēmās bērna aprūpi, dzīvesvieta. Abās dzīvesvietās apstākļi bija apmierinoši un bērnu attīstībai un dzīvošanai atbilstoši. Nekas neesot liecinājis, ka tēvs un vecmamma nespētu parūpēties par bērniem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē