• Repše aicina Latviju gatavoties karam. Prezidents skaidro, vai NATO mūs aizstāvēs

  Krievijas agresija
  Marta Kalniņa
  26. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Einars Repše.
  Foto: no publicitātes materiāliem
  Einars Repše.
  Sabiedrībā ar jaunu spēku uzvirmojis satraukums, ka drīz mūs var piemeklēt Ukrainas liktenis.

  «Šobrīd ir pilnīga skaidrība, ka karš būs, diemžēl arī Latvijā, izņemot, ja nenotiks brīnums un Putins tiks sakauts Ukrainā kaujas laukā,» TV24 raidījumā «Nacionālo interešu klubs» paudis bijušais premjerministrs Einars Repše un salīdzina Putinu ar Hitleru, kuram arī bija pasaules iekraušanas plāns. Repše aicina jau tagad nopietni sākt gatavoties karam. Šis izteikums raisījis lielu satraukumu sabiedrībā.

  Arī politiķis Vjačeslavs Dombrovskis šajās dienās publiski paudis: «Karš ātri nebeigsies. Tieši pretēji.

  Viss tikai sākas. Pasaule stāv uz globāla konflikta sliekšņa.»

  Daudzi vairs nebūt nav tik pārliecināti, ka Krievija to nedarīs un vēl daudzi šaubās, ka NATO steigs mūs aizstāvēt.
  Šīs šaubas pastiprina arī pavisam nesenie bijušā ASV sauszemes spēku komandiera Eiropā Bena Hodžesa izteikumi preses konferencē Viļņas drošības forumā. Viņš skaidri paudis, ka Krievijas uzbrukuma gadījumā Lietuvai jābūt gatavai aizstāvēties pašai saviem spēkiem vismaz divas nedēļas. «Nezinu, vai visi izprot 5. pantu. Tā nav automātiska lieta. Tas ir politisks lēmums. (..)

  Varētu paiet divas nedēļas, līdz papildspēki nonāk Lietuvā,» izteicies Hodžess. 

  Nomierināt satrauktos prātus un izskaidrot mūsu izredzes tikt aizstāvētiem vietnē X cenšas bijušais Latvijas vēstnmieks Krievijā Māris Riekstiņš: «NATO savas 75 gadu pastāvēšanas vēsturē ir nodrošinājusi, ka neviens ārējais agresors nav uzdrošinājies pārkāpt NATO robežu.» Daudzi gan viņam, steidz oponēt.

  Spraigo diskusiju par to, cik ilgā laikā un vai vispār sabiedrotie nāks mums palīgā, pamanījis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Tāpēc pirmdienas pēcpusdienā padalījies ar dažām izskaidrojošām piezīmēm par NATO 5. pantu. «Pēc 2014. gada Krimas pretlikumīgās okupācijas un, lai 5.pants uzbrukuma gadījumā sāktu uzreiz efektīvi darboties, NATO vairākos samitos lēma par sabiedroto spēku izvietošanu Austrumu flangā, tostarp Latvijā. Mainoties situācijai, tika un tiek precizēti plāni un sabiedroto klātbūtnes apjoms (Latvijā sabiedroto spēkus vada Kanāda),» skaidro Rinkēvičs. «Saprotot, ka politiska lēmuma pieņemšana prasa laiku, bet, lai aizsardzība būtu efektīva no pirmā brīža, NATO spēku Eiropā virspavēlniekam ir deleģētas vairākas pilnvaras spert nepieciešamos soļus, lai īstenotu reģionālos aizsardzības plānus. Mainoties situācijai, plāni un konkrēti soļi pastāvīgi tiek precizēti, bet detaļas, protams, nav izpaužamas,» tā prezidents. «Katras valsts pamatuzdevums ir maksimāli nodrošināt savu drošību un gatavību (NATO līguma 3.pants), tieši tādēļ ir svarīgi, ka mūsu NBS tiek attīstīti un gatavoti, tas pats attiecas uz valsts drošību kopumā.

  Mums palīdzēs, bet pašiem arī par sevi pastāvīgi jārūpējas,» uzsver Rinkēvičs.

  Tikmēr ļaudis sociālajos tīklos pauž satraukumu:

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē